Innowacja pedagogiczna „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

06.10.2021 13:41

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej  w Naramie realizuje innowację pedagogiczną  (kl. 2) pt. „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” - międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III edycja III przy współpracy wychowawcy kl. 2

Kiermasz Taniej Książki

06.10.2021 13:41

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  zapraszam na Kiermasz Taniej  Książki w dniach od 5.10. (wtorek) do 8.10. (piątek).

Książki można dotykać wyłącznie po zdezynfekowaniu rąk. Książka to najlepszy upominek.  Zapraszamy!

• Procedury bezpieczeństwa w bibliotece 2021/2022

16.09.2021 09:40
        Procedura_bezpieczenstwa_w_bibliotece__21-22(1).docx

Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji pracy

Biblioteki Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie.

w r. szkol.2021/2022

Niniejsza procedura bezpieczeństwa (powstała w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego) dotyczy organizacji pracy biblioteki PSP w Naramie.

1. Zapewnienie bezpiecznego dystansu czasowo- przestrzennego i środków higieny dla użytkowników biblioteki:

• Od osób korzystających z biblioteki wymagane jest noszenie maseczek; zasłaniamy nos i usta
        • Zaleca się  przeglądanie zbiorów w rękawiczkach jednorazowych lub po uprzednim zdezynfekowaniu rąk (dozownik dostępny przy wejściu do biblioteki)
        • Przy punkcie obsługi czytelnika może przebywać jedna osoba (stolik bibliotekarza z ustawioną przesłoną ochronną)
        • Obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego co najmniej 1,5 m pomiędzy osobami
        • Brak dostępu do półek – zbiory podaje bibliotekarz

2.  Zasady udostępniania zbiorów

• Zasoby biblioteki udostępniane są wyłącznie uczniom, nauczycielom

i pracownikom szkoły

3.  Zasady postępowania ze zbiorami bibliotecznymi zwracanymi do biblioteki

• Czytelnik zwraca zbiory z zachowaniem bezpiecznej odległości i jest zobowiązany do noszenia maseczki
        • Książki oraz wszelkie materiały zwrócone do biblioteki podlegają

3- dniowej kwarantannie

• Odizolowane egzemplarze zostaną włączone do ponownego użytkowania po ustaniu okresu kwarantanny

4. Harmonogram pracy biblioteki – wypożyczenia

• Biblioteka  Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie udostępnia zbiory wg harmonogramu:

poniedziałek 7:40 - 12:40   kl. 4 i 5

wtorek    7:40-12:40 i 13:40 - 14:30  kl. 7 i 8

środa (dzień wewnętrzny)

czwartek 7:40-10:40 i 11:45-12:40 kl. 1 i 6

piątek      7:40-11:40 i 12:45-14:30  kl. 2 i 3

• Aby usprawnić cykl wypożyczeń można  rezerwować książki telefonicznie

(tel. 12 388 50 05 w. 24, w godzinach otwarcia), bądź przygotować sobie listy książek lub przez Librusa

5. Postanowienia końcowe

• Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców/opiekunów poprzez stronę internetową szkoły i dziennik elektroniczny

• Zwroty podręczników

11.06.2021 09:44

Bibliotekarz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie powołując się na „Regulamin wypożyczenia bezpłatnych podręczników” zwraca się z prośbą o zwrot podręczników i lektur.  Zachowując  warunki reżimu sanitarnego, przedstawia się harmonogram zwrotów podręczników i literatury - w załączeniu.

zwroty_harmonogram.pdf

Terminy zwrotów zostały uzgodnione z dyrektorem szkoły oraz wychowawcami, dlatego bardzo proszę o rozliczenie się klas w poszczególnych terminach.

Uwaga!

-zwracamy podręczniki w kompletach

- usuwamy foliowe okładki

-usuwamy zapisane ołówkiem notatki

- zwracamy uwagę na czystość i estetykę książki (sklejamy rozdarcia, prostujemy pogięte kartki)

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI:

- Przy punkcie obsługi czytelnika może przebywać jedna osoba (stolik bibliotekarza)
        - Brak wolnego dostępu do zbiorów – książki podaje bibliotekarz
        -  w przypadku nieobecności ucznia lub pytań proszę o kontakt telefonicznie (tel. 12 388 50 05 w. 24, w godzinach otwarcia), przez librusa, bądź mailowo (a.nielepiec2@wp.pl)
        - Zwracane materiały biblioteczne będą podlegać kwarantannie (min. 3 dni)
        - Czytelnicy muszą posiadać maseczki i rękawiczki
        - Prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu od innych użytkowników

„W świecie baśni Andersena”

07.06.2021 12:46

19 maja 2021 r. został zorganizowany szkolny konkurs czytelniczy, przeprowadzony w ramach udziału w Ogólnopolskiej Akcji Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II –  III. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa, promocja biblioteki oraz zawodu bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książką, promocja literatury oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Test składający się z zadań otwartych oraz zamkniętych, wykreślanki, który wypełnili uczniowie, sprawdził znajomość baśni Andersena.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat baśni. Różnica punktowa między laureatami była minimalna, a wyniki przedstawiają się następująco.

Laureaci konkursu:

I miejsce Zuzanna Krawczyk kl. 2,  Emilia Józefczyk kl. 2, Klara Skibska kl. 3

II miejsce Weronika Cieślik kl. 3, Stanisław Olejarka kl. 3

III miejsce Wiktoria Gumula kl. 3, Alicja Chmiel kl. 3, Maja Marczykiewicz kl. 3, Kacper Sitarz kl. 3

Wyróżnienia: Maja Nogieć kl. 3, Jakub Gadzina kl. 3

Dziękuję Wszystkim (uczniom , wychowawcom kl. 1-3, rodzicom) za solidne przygotowanie do konkursu. Świadczy ono o tym, że baśnie Andersena były dla Was interesujące.

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe (I, II, III miejsce + wyróżnienia), dla pozostałych uczestników nagrody pocieszenia, a dla wszystkich biorących udział celujące oceny cząstkowe oraz dyplomy. Nagrody w ramach konkursu zostały sfinansowane przez pana Dyrektora Krzysztofa Zadorę.

Gratuluję, dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach!

bibliotekarz szkolny