• III GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - termin przeniesiony

• 26.03.2021 12:01
        • W związku z rozporządzeniem w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID - termin III Gminnego Konkursu Pięknego Czytania zostaje przeniesiony. O konkretnej dacie zostaniecie Państwo poinformowani po Świętach Wielkanocnych.

PSP w Naramie

III_Gminny_Konkurs_Pieknego_Czytania__-_regulamin.pdf
          zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych_.pdf
          zgoda_na_udzial_w_konkursie.pdf
        • III Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Wypożyczaj, czytaj, nagraj filmik i zdobądź nagrodę!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie

serdecznie zaprasza do udziału w III Gminnym Konkursie Pięknego Czytania
          „Czytam , bo lubię i tym się chlubię”

Zasady są proste, wypożycz książkę i nagraj film,

w którym czytasz fragment wybranej książki Grzegorza Kasdepke.

Na zgłoszenia czekamy do 24 marca 2021 r.(środa; psp.narama@neostrada.pl). Proszę dostarczyć do 29 marca 2021 r. (poniedziałek) nagrany film na CD/DVD lub zewnętrznym dysku pamięci typu pendrive wraz ze zgodą na udział w konkursie, zgodą na przetwarzanie danych osobowych i akceptacją regulaminu na adres: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, ul. Strażacka 5  lub Publiczna Szkoła Podstawowa w Naramie, ul. Centralna 49.

Wypożyczaj, czytaj i wygrywaj nagrody!

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin III Gminnego Konkursu Pięknego Czytani

„Czytam, bo lubię i tym się chlubię” o tytuł „Mistrza pięknego czytania”

Temat: Książki dla dzieci – Grzegorza Kasdepke.

1. Uczestnicy
          • Konkurs przeznaczony dla czytelników klas II-III szkół podstawowych z terenu Gminy Iwanowice
          • Po przeprowadzeniu etapu szkolnego na szczebel gminny można wytypować po 1 reprezentancie z danej klasy (razem dwie osoby ze szkoły)
          • Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie przez szkołę uczestników do dnia 24.03.2021r. (środa) oraz dostarczenie nagranego filmu (np. pendrive, płyta  CD/DVD) do dnia 29.03.2021 r. (poniedziałek)
          1. Cele konkursu
          • Popularyzowanie czytelnictwa
          • Rozbudzenie zainteresowania książką
          • Promocja literatury
          • Doskonalenie umiejętności pięknego czytania
          • Rozwijanie zdrowego współzawodnictwa
          1. Zadania
          • Wypożyczenie przez ucznia książki z biblioteki (książki dla dzieci – Grzegorza Kasdepke)
          • Wybranie fragmentu i przygotowanie do czytania na forum klasy (wybór najlepszego czytelnika klasy, szkoły)
          • Udział w etapie gminnym; nagranie filmu i dostarczenie wraz ze zgodami do Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach lub  Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie
          • Czas prezentacji 3 - 5 min.
          1. Przebieg Konkursu

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestników oraz nagranie i dostarczenie filmu.  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu konkursu z przyczyn od niego niezależnych lub podyktowanych organizacją pracy szkoły i zobowiązuje się do wcześniejszego poinformowania szkół uczestniczących w konkursie.

1. Kryteria oceny (poprawność warsztatowa):
          • Technika czytania (płynność, dykcja, tempo czytania)
          • Środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, modulacja głosu i jego brzmienie, tempo, ekspresja, akcent zdaniowy)
          • Zachowanie limitu czasu
          1. Nagrody
          • Dla laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników dyplomy i nagrody pocieszenia.

Nagrody w ramach konkursu zostały sfinansowane z budżetu Gminy Iwanowice, ze środków finansowych Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

• Zgłoszenia uczestników proszę kierować na adres Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie na adres: psp.narama@neostarada.pl lub tel/fax 12 3885005 do dnia 24.03.2021 r. (środa).
          • Zgłoszenie ucznia do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika w celach promocyjnych szkoły, biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

(bibliotekarz szkolny) – osoba odpowiedzialna za konkurs

tel.  123885005 (w.24)  / e mail a.nielepiec2@wp.pl