#Laboratoria Przyszłości marzec
05.04.2023 11:30W marcu przedszkolaki i dzieci z klas 1- 3 przygotowywały wiosenne mobile, wielkanocne stroiki, zajączki, kurczaki – różnorodne materiały łączone były klejem na gorąco. Sprzęt kuchenny: piekarnik, deski i wałki zostały natomiast wykorzystane do przygotowania mazurków, które zagoszczą na świątecznym stole.
Uczniowie kl. 5 - 6, na zajęciach informatyki, pracowali długopisami 3D – wykonywali ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi (kolorowe pisanki, króliki, baranki…)
Na zajęciach koła plastyczno – fotograficznego wykonano zdjęcia wewnątrz szkoły ( gazetki, wystawki, pomieszczenia…), które posłużą do promocji placówki w środowisku lokalnym.
Aparat wykorzystano też na lekcji języka polskiego w kl.7 podczas inscenizacji sądu nad Balladyną.
W dalszym ciągu na zajęciach świetlicowych systematycznie wykorzystywane były akcesoria dziewiarskie.
Koordynatorzy#Laboratoria Przyszłości – luty 2023
14.03.2023 08:18W miesiącu tym korzystaliśmy z aparatu fotograficznego, dokumentując szkolne obchody Dnia Języka Ojczystego, prace plastyczne wykonane przez uczniów w ramach koła plastyczno – fotograficznego oraz wycieczki szkolne w klasach 0-3. Na zajęciach świetlicowych uczniowie w dalszym ciągu pracowali, wykorzystując akcesoria dziewiarskie (szydełka) do wykonania wiosennych kwiatków.
Koordynatorzy
#Laboratoria Przyszłości w naszej szkole – styczeń 2023 r.
14.03.2023 08:18Drukarka 3D oraz długopisy 3D mają nieograniczone możliwości. Tym razem na lekcjach informatyki (pod opieką p. B. Kulczyckiej) zajęto się drukowaniem breloczków do sal lekcyjnych, które pięknie prezentują się w skrzynce na kluczyki. Proces ten kontynuowany będzie również w następnym miesiącu.
Uczniowie klasy 6 (pod kierunkiem p. A. Warszawskiej) długopisami 3D wyczarowali kolorowe ramki, które wykorzystali przy podsumowaniu lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Stworzyli galerię postaci, która zdobi gazetkę korytarza szkolnego. Swoją pracę udokumentowali aparatem zakupionym w ramach projektu. Ponadto tym aparatem zrobiono zdjęcia prac plastycznych wykonanych w ramach pracy koła plastyczno – fotograficznego klas 5-7 (prowadząca p. D. Kopeć)
W styczniu najmłodsze dzieci (przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3) wykonywały upominki na Dzień Babci i Dzień Dziadka: serduszka - magnesy na lodówkę, zapachowe słoiki z barwioną solą do kąpieli oraz laurki. Elementy dekoracyjne łączone były klejem na gorąco. Pierwszaki robiły tez makietę pałacu Królowej Śniegu z surowców wtórnych, które też łączone były klejem na gorąco.
Koordynatorzy
Grudzień#Laboratoria Przyszłości
03.01.2023 10:36Grudzień w naszej szkole obfitował w działania związane z przedświątecznym czasem:
- przedszkolaki: ubijały zakupionym mikserem bitą śmietanę do mikołajkowego deseru (czerwona galaretka przybrana śmietanową brodą),
- pierwszaki: wykonywały kukiełki z materiałów łączonych klejem na gorąco do klasowego teatrzyku „Kot w butach”, pierniki na Boże Narodzenie pieczone w elektrycznym piekarniku z programu; używane były też wałki do ciasta i deseczki, stroiki bożonarodzeniowe (elementy dekoracyjne łączone klejem na gorąco),
- koło plastyczne: uczniowie wykorzystali klej na gorąco podczas wykonania przedmiotów na kiermasz świąteczny,
- klasa trzecia: przygotowała tosty w tosterach z programu,
- szóstoklasiści (podczas zajęć z wychowawcą) wykorzystując długopisy 3D przygotowali ozdoby choinkowe (bombki, aniołki, dzwonki, gwiazdy…), które zawisły na gazetce korytarza szkolnego,
- na informatyce klasy 4 - 6 tworzyły długopisami 3D zimowe projekty, z których ostatecznie klasa 5 wykonała świąteczną wystawkę,
- zaj. świetlicowe (robótki ręczne) – uczniowie wykonali szydełkiem bałwanki, mikołaje,
- stroiki i ozdoby świąteczne (wyk. w ramach koła plastyczno-fotograficznego), Wigilie klasowe i Jasełka zostały udokumentowane aparatem zakupionym w ramach projektu LP.
Było twórczo i kreatywnie! Wykorzystując pomoce # Laboratoriów Przyszłości można świetnie się bawić i wprowadzić w szkole świąteczny klimat. Nam się to udało!
Koordynatorzy
Listopad - podsumowanie najważniejszych aktywności w ramach programu #Laboratoria Przyszłości
08.12.2022 08:03Co tydzień (w ramach świetlicy) pod opieką p. G. Cieślik odbywają się zajęcia robótek ręcznych z wykorzystaniem szydełek. Uczniowie ćwiczyli ściegi, a bardziej zaawansowani wykonywali maskotki oraz rękawiczki dla siebie i rodziny.
Na godz. wychowawczej i j. polskim klasa 6 (p. A. Warszawska) przy pomocy maszyny do szycia i akcesoriów: igły, nici, nożyczek wykonała kokardy narodowe. Zapinki uczniowie wykorzystali podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Podczas cotygodniowych zajęć koła plastyczno- fotograficznego (p. D. Kopeć) uczniowie klasy 5 i 7 poznali zawód fotografa. Zapoznali się z obsługą aparatu, a przede wszystkim obróbką zdjęć.
Klasa 7 ( na godz. wychowawczej z p. M. Dębską ) wykorzystała kuchenny sprzęt gospodarstwa domowego : mikser Bosch z misą obrotową oraz gofrownicę podczas przygotowania i pieczenia gofrów.
Najmłodsi uczniowie wykorzystywali drobny sprzęt gospodarstwa domowego podczas przygotowywania zdrowego i zbilansowanego śniadania w dniu Śniadanie Daje Moc: pierwszoklasiści z wych. p. E. Oraczewską komponowali pyszne tostowane kanapki, a trzecioklasiści na zajęciach z p. D. Warszawską opiekali kromki chleba i pałaszowali je z pysznymi dodatkami. Drugoklasiści pod okiem wych. p. W. Molendy nadal pracowali na minikrosnach – to praca, która zajmuje sporo czasu, ale efekty dają wiele satysfakcji. Pierwszoklasiści wykonywali też kukiełki do przedstawienia „Kot w butach”; drewniane łyżki ozdabiali dekoracjami, łącząc je klejem na gorąco.
Koordynatorzy