• Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

• 23.03.2022 10:26
        •

Dnia 22 marca 2022 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się do czego służy biblioteka, zapoznali się z jej regulaminem, poznali zbiory książek dla klas I-III, nauczyli się samodzielnie wypożyczać  i szanować książki.

Powstała wspólna lista próśb książki do czytelnika, po czym uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą wzorowymi czytelnikami. Następnie nauczyciel bibliotekarz dokonał, magicznym piórem, aktu pasowania. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami.

Niespodzianką dla nowo przyjętych była inscenizacja fragmentów bajek  w wykonaniu koła teatralnego z klasy piątej. Występ bardzo się podobał (Baba Jaga częstowała pierniczkami) i został nagrodzony gromkimi brawami.

W ostatniej części spotkania dzieci zostały zaproszone do wypożyczenia zaproponowanej przez wychowawcę lektury „ Czarna owieczka”.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy czytelnik klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę oraz książkę „ Pierwsze abecadło” ( wydaną ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii „ Mała książka – Wielki człowiek” ).

Mam nadzieję, że pierwsza wizyta w naszej szkolnej bibliotece na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci i zachęci do częstych odwiedzin.

Serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi – Krzysztofowi Zadorze, wicedyrektorom: Pani Elżbiecie Oraczewskiej, Pani Alinie Warszawskiej, wychowawcy klasy pierwszej – Pani Wiesławie Molendzie za udział w uroczystości i pomoc w organizacji.

•