• Wizyta kl.2 w gabinecie weterynaryjnym

• 04.04.2022 09:29
        • 30 marca 2022 roku klasa druga wybrała się do gabinetu weterynaryjnego w Michałowicach, w którym pracuje mama jednego z naszych uczniów. Wycieczka odbyła się w ramach III modułu projektu czytelniczego „Lekturki spod chmurki”, w którym to uczniowie m.in. poznają różne zawody. Podczas tej wizyty dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy weterynarza. Pani doktor opowiedziała o sposobach pielęgnacji i leczenia zwierząt. Pokazała, jak wygląda ich badanie oraz urządzenia, które służą do diagnostyki: pulsoksymetr, usg, rtg. Uczniowie zobaczyli również stół operacyjny i szpital dla zwierząt. Mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących pracy weterynarza, a także przekonać się, że jest to zawód trudny i nieprzewidywalny. Na koniec pani doktor zrobiła każdemu na ręce opatrunek ze specjalnego samotrzymającego się bandaża.

O tym, że była to ciekawa i wartościowa wycieczka, świadczą recenzje uczniów zamieszczone w ich sprawozdaniach:

„Dzięki wizycie w gabinecie wiemy lepiej, czym zajmuje się weterynarz i jak cenna i ważna jest jego praca. Bardzo mi się podobało.”

„Wszystko, co opowiedziała pani weterynarz, było fantastyczne. Bardzo mi się podoba ta praca.”

„Było tam bardzo ciekawie i z chęcią pojechałbym tam jeszcze raz.”

„Wycieczka była bardzo ciekawa, wiele się dowiedziałam i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.”

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Helak za zaproszenie do gabinetu, bardzo ciekawe i praktyczne przedstawienie zawodu weterynarza, a także za miłą niespodziankę - przepyszną pizzę.

D.W.