• Projekt pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”  - ostatecznie zakończony
        • Projekt pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” - ostatecznie zakończony

• 19.02.2024 08:45
        • Ostatnim etapem projektu pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”  wspierającego rozwój czytelnictwa był moduł III „Na ratunek”. Dzieci poznały zawód weterynarza . Wypełniły swoje lekturniki, gdzie mogły pochwalić się wiedzą z przeczytanej lektury pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”  Hugha Loftinga.  Uczniowie klasy 2 spisali się na medal. Na uwagę zasługuje ich pomysłowość oraz kreatywność.  Przygotowali „Lekturę na wieszaku”. W klasowym kręgu przedstawili swoje dzieła, które powiesili w klasie, by inni mogli zobaczyć. Przygotowali także wspaniałe lapbooki związane z treścią przeczytanej lektury. Odwiedzili również gabinet weterynaryjny. Podczas wizyty mogli bliżej przyjrzeć się pracy weterynarza. Ponadto zaznajomili się z Miastem Zawodów; rysowali i opisywali zawód weterynarza (jago atrybuty), przypomnieli sobie numery ratunkowe. Miłym zaskoczeniem było to, że uczniowie znali już piosenkę „112 Numer alarmowy”, która została im odtworzona na tablicy interaktywnej. Wspólnie zaśpiewali.

Projekt przyczynił się do rozwoju czytelnictwa,  kreatywności, integracji klasowej. Rozwinął wyobraźnię uczniów oraz pogłębił wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, co sprzyja procesowi uczenia się i odkrywania siebie.

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Pana Dyrektora.

Koordynator projektu (Agnieszka Nielepiec) dziękuje za udział w projekcie uczniom kl. 2 na czele z wychowawcą - panią Dorotą Warszawską, rodzicom oraz panu Dyrektorowi Krzysztofowi Zadorze za życzliwość. Dziękuję bardzo!