• 13.04.2023 12:19
        •     Dnia 23 lutego  w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w  Naramie odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej.
          Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz popularyzacja czytelnictwa.
                   Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, do czego służy biblioteka, zapoznali się z jej regulaminem, poznali zbiory książek dla klas 1-3. Nauczyli się samodzielnie wypożyczać i szanować książki. Następnie zmierzyli się z bajkowymi puzzlami. Podzieleni na grupy mieli za zadanie ułożyć z puzzli postać; odgadnąć z jakiej bajki pochodzi oraz ułożyć z rozsypanki sylabowej tytuł bajki. Dzieci znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem, a efekty ich pracy możemy podziwiać na gazetce przed szkolną biblioteką
        • Po takim "egzaminie" przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a nauczyciel bibliotekarz dokonał, magicznym piórem, aktu pasowania.

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści samodzielnie wypożyczyli lekturę pt. „Psie troski” zaproponowaną przez wychowawcę.

Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy czytelnicy kl. I otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki pt. „Pierwsze abecadło” ufundowane w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” z Instytutu Książki, zakładki oraz cukierki.

Serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi – Krzysztofowi Zadorze, wychowawcy klasy pierwszej – Pani Elżbiecie Oraczewskiej za udział w uroczystości.