Pomidorowe wyzwanie
8W piątek 22 września przedszkolaki rozpoczęły „Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe”. W ramach realizacji tego projektu chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których królują warzywa. W każdym miesiącu poznamy warzywnego bohatera i zaproponujemy aktywności z nim związane.
Podróż dookoła świata
4120 września z okazji „Dnia Przedszkolaka” dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się w niezwykłą podróż dookoła świata. Było to możliwe dzięki wycieczce do „Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata” w Krakowie. Bez biletu lotniczego przenieśliśmy się w najdalsze zakątki naszego globu. Zwiedziliśmy chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo, wioskę afrykańską oraz domek na wodzie. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z różnych kontynentów mogliśmy w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.
Wycieczka kl. 2
218 września 2023 roku dzieci z klasy drugiej, pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Oraczewskiej i p. Moniki Ujmy – mamy Filipa, wybrały się na klasową wycieczkę do Krakowa.
Najpierw drugoklasiści udali się do Multikina na filmową adaptację czytanej przez kolejne pokolenia Polaków lektury szkolnej "O psie, który jeździł koleją", która ujęła serca naszych widzów, a odbiegające od oryginału zakończenie (szczęśliwe) było wyczekiwane do ostatniej minuty filmu. Po wzruszającym, a jednocześnie zabawnym i pouczającym seansie czekał nas kolejny punkt programu wycieczki - zwiedzanie Krakowskiego Salonu Ekonomicznego w siedzibie NBP. Po pasjonującej lekcji, którą przeprowadziła Pani Przewodnik – pracownik Banku, weszliśmy do najcenniejszego miejsca obiektu, którym jest Gabinet Numizmatyczny. A tu umieszczono rarytas: ważącą prawie 12,5 kg (tzn. 12,44 kg) i wartą około 3 milionów złotych oryginal
Wycieczka kl. 4 i 5
50Dnia 18.09.2023 roku klasa 4 i 5 pod opieką Pani Jęczmionek, Dębskiej oraz Kopeć wraz z Panem Przewodnikiem wybrała się na wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską do malowniczej miejscowości Podlesice. Pierwszym punktem programu była Góra Zborów, stanowi ona jeden z ciekawszych punktów widokowych na całej Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Przy dobrej pogodzie roztacza się stąd panorama na jurajski krajobraz, w tym pobliski Ogrodzieniec, Morsko, Bobolice czy Mirów. Procesy krasowe miały duży udział w kształtowaniu dzisiejszego krajobrazu wyżyny. Interesujące formy skalne na Górze Zborów przypominają sylwetki zwierząt i ludzi, z czego wynikają ich nazwy. Znajdziemy tu: Młynarza, Kruka, Wielbłąda, Zakonnicę, Babę, Samotną Dziewicę, Mamę, Tatę, Lalkę, Małego Dziada, Wielkiego Dziada i Napoleona. Kolejnym punktem była Jaskinia Głęboka. Jest to największa znana aktualnie podziemna forma
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Galeria zdjęć
brak danych