• Na początku była miłość - moja rodzina - konkurs plastyczny

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina” – Edycja VI (2024)

1) Organizator:

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Na początku była miłość – moja rodzina” (zwanego dalej Konkursem) jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka (zwanego dalej Organizatorem Konkursu) z siedzibą przy ul. Krowoderskiej 24/6 w Krakowie.

2) Cele Konkursu:

• zachęcenie rodziców i wychowawców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny w ich życiu;
            • podkreślenie znaczenia rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka;
            • rozwijanie talentów plastycznych dzieci.

3) Kategorie wiekowe Uczestników Konkursu:

• dzieci w wieku przedszkolnym (w tym „zerówka”);
            • dzieci z klas I–III szkół podstawowych.

4) Warunki uczestnictwa w Konkursie:

• wypełnienie właściwego formularza on-line na stronie internetowej Organizatora Konkursu: pro-life.pl/konkurs-dla-dzieci;
            • podpisanie i wydrukowanie formularza, otrzymanego na podanego w formularzu e‑maila;
            • przesłanie pocztą tradycyjną na adres Organizatora pracy wraz z podpisanym Z tyłu pracy należy nakleić część formularza, oznaczoną jako „naklejka” (prosimy o zabezpieczenie pracy na czas wysyłki);
            • format i technika pracy dowolna;
            • każdy Uczestnik konkursu może nadesłać dowolną liczbę prac z zastrzeżeniem, że może otrzymać jedynie jedną nagrodę.

5) Każda praca (także wtedy, kiedy jedno dziecko wykonało ich kilka) powinna zostać zgłoszona z wykorzystaniem formularza on-line. Do każdej pracy należy wydrukować i przesłać osobny formularz. W przypadku prac zbiorowych, należy wypełnić jeden formularz przeznaczony specjalnie dla prac zbiorowych. Autorzy prac zbiorowych muszą należeć do tej samej kategorii wiekowej.

6) Termin zgłaszania prac:

Prace prosimy przesłać pocztą do 30 kwietnia 2024 r. (decyduje data wpłynięcia pracy) pod adres:

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
          ul. Krowoderska 24/6, 31–142 Kraków
          z dopiskiem na kopercie: „Konkurs dla dzieci”.

Prace można też dostarczyć osobiście do biura Organizatora (ul. Krowoderska 24/6 w Krakowie) w godzinach 8–16, do 30 kwietnia 2024 r.

7) Ocena prac:

Prace, będące twórczą interpretacją tytułu Konkursu, oceni komisja powołana przez Organizatora. Przedmiotem oceny będzie ujęcie tematu, wybór techniki, staranność wykonania i samodzielność.

8) Ogłoszenie wyników Konkursu:

Nazwiska Laureatów zostaną podane na stronie internetowej Organizatora www.pro-life.pl  1 czerwca 2024 r.

9) Nagrody:

• Komisja Konkursowa wyłoni Laureatów I, II i III miejsca w każdej kategorii wiekowej, może także przyznać wyróżnienia. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe (książki i artykuły plastyczne);
          • wszystkie dzieci otrzymają dyplomy i skromne upominki;
          • dyplomy i nagrody zostaną wysłane pocztą do 30 czerwca 2024 r. (tylko pod polskie adresy).

10) Organizator nie zwraca prac konkursowych.

• Organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych w ramach jego statutowej działalności edukacyjnej, drukiem, na nośnikach cyfrowych oraz w internecie (bez honorarium autorskiego).
          • Imię i nazwisko Uczestnika Konkursu może zostać podane publicznie w celu przedstawienia listy laureatów Konkursu lub prezentacji prac konkursowych.
          • Rodzic (Opiekun Prawny) Uczestnika Konkursu lub Opiekun pracy zbiorowej wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych swoich i Uczestnika Konkursu. Pełna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jest dostępna na stronie internetowej pro-life.pl w zakładce „O nas”.
          • Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do jednostronnego dokonywania zmian w Regulaminie w każdym czasie. O zmianach informujemy na stronie: pro-life.pl/konkurs-dla-dzieci