• Karta zapisu do świetlicy/Regulamin

SWIETLICA_2023.docx

Procedura.pdf

Regulamin świetlicy

Celem świetlicy szkolnej jest organizowanie
           zajęć opiekuńczych i dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów.

1. Świetlica jest czynna po zajęciach lekcyjnych do godz. 17.00. Opieką doraźną zostają objęci uczniowie nie uczęszczający na lekcje religii lub uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne.
          2. Szkoła zapewnia opiekę dzieciom oczekującym na lekcje od godz. 7.00 do 8.00.
          3. Nie podlega opiece nauczycieli świetlicy dziecko przebywające w szkole przed godz. 7.00, a także dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do świetlicy.
          4. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wypełnionej karty zapisu.
          5. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie wczesnej edukacji, rodziców pracujących, z rodzin niepełnych, wielodzietnych.
          6. Karta musi zawierać informacje: numery telefonów kontaktowych, wszelkie dodatkowe informacje dotyczące dziecka (zdrowotne, wychowawcze, przeciwwskazania).
          7. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia oraz aktualizacji danych.
          8. Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zobowiązana jest powiadomić o tym nauczyciela świetlicy. Uczniowie mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, jeżeli posiadają pisemne pozwolenie rodziców.
          9. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nieupoważnioną, samodzielne wyjście itp.) rodzice muszą powiadomić nauczycieli świetlicy na piśmie - z aktualną datą i podpisem. Bez takiego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.
          10. Dziecko przebywające na świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy. Za zachowanie niezgodne z regulaminem świetlicy, dziecko zostanie wykreślone.
          11. Szkoła nie odpowiada za rzeczy przyniesione przez dziecko z domu (w tym za pieniądze) oraz za bezpieczeństwo dziecka w miejscach nie objętych opieką nauczyciela oraz poza godzinami pracy świetlicy.
          12. Po zakończeniu zajęć realizowanych zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego dzieci mogą pozostać, na wniosek rodziców, na zajęciach opiekuńczych realizowanych przez nauczycieli, którym powierzono te zadania, do czasu odebrania przez rodziców/opiekunów. W tym czasie odbywa się wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców podnoszących jego kompetencje i umiejętności.