IV Gminny Konkurs Pięknego Czytania

19.02.2024 08:40
        Czytam, bo lubię i tym się chlubię” – pod takim hasłem odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie IV Gminny Konkurs Pięknego Czytania, a miało to miejsce 16 listopada 2022 r.
        Konkurs skierowany był do wszystkich szkół z gminy Iwanowice: Celin, Damic, Iwanowic, Naramy, Poskwitowa, Sieciechowic, Sułkowic i Widomej, które reprezentowali uczniowie klas 2-3 wyłonieni w etapie szkolnym. W tym roku dzieci przygotowały czytanie legend polskich; wykazały się doskonałymi umiejętnościami.
        Komisja w składzie: p. Magdalena Lech - dyrektor GCKiB w Iwanowicach, p. Marzena Durbacz - bibliotekarz  Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice, p. Krzysztof Zadora - dyrektor PSP w Naramie przyznała następujące miejsca:
        I miejsce  - Stanisław Świstowski (SP Widoma)
        II miejsce - Tomasz Kołodziejczyk ( SP Narama)
        III miejsce  -  Patrycja Kuc (SP Celiny)

Wyróżnienia:
        Filip Domagała (SP Sieciechowice), Julianna Kralka (SP Damice), Oliwier Baranek (SP Iwanowice), Alicja Tynor (SP Narama).
        Wszyscy uczestnicy (16 osób) otrzymali pamiątkowe dyplomy i zestawy gadżetów sfinansowane z budżetu  gminy (ze środków finansowych GPPiRPA), a laureaci i wyróżnieni nagrody książkowe ufundowane przez szkołę w Naramie. W ramach podziękowań nagrody książkowe otrzymali też , od organizatora, opiekunowie przygotowujący uczniów do konkursu oraz komisja.
        Gratulujemy Uczniom, a Państwu serdecznie dziękujemy!

Kiermasz Taniej Książki

23.09.2022 10:14
        Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  zapraszam na Kiermasz Taniej  Książki w dniach od 26.09. (poniedziałek) do 7.10. (piątek).
        Książka to najlepszy upominek.  Zapraszamy!

19.02.2024 08:49
        5 września 2022 r. kolejny raz z inicjatywy biblioteki szkolnej mieliśmy w naszej szkole możliwość uczestniczenia w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” promującej literaturę narodową. W tym roku były to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten wybór nie był przypadkowy, bo przecież 200 lat temu w Wilnie w r. 1822 ukazały się „Ballady i romanse”. To właśnie ten rok uważany jest za manifest romantyzmu w Polsce. Spotkanie czytelnicze rozpoczęła p. A. Nielepiec – szkolna organizatorka powitaniem gości: p. Dyrektora, Rodziców, zespół śpiewaczy „Naramianki”, Uczniów i Nauczycieli; a następnie odczytaniem listu p. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W dalszej kolejności przystąpiliśmy do czytania ( z podziałem na role) wybranych ballad: „To lubię”, „Powrót taty”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska”. Cieszymy się, że Czytelnicy znaleźli w sobie odwagę na zmierzenie się z dziewiętnastowiecznym tekstem naszego wieszcza. W ludowej scenerii prezentowali się znakomicie. Na zakończenie „Narodowe Czytanie” wzbogaciły swym pięknym występem „Naramianki” ubrane w stroje krakowskie przy akompaniamencie p. Andrzeja Tomczyka Serdecznie dziękuję! Panie wyglądały i śpiewały prześlicznie. Ukłony i podziękowania kieruję też do Dyrektora Szkoły, p. K. Zadory, wicedyrektor p. A. Warszawskiej, Rodzica p. Bożeny Gadzina, Uczniów z kl. 5, 6, 8 – znakomitych lektorów oraz p. L. Dudka (pomoc techniczna) i p. Darii Kopeć (robienie zdjęć). Kochani bez Was Narodowe Czytanie byłoby niekompletne. Brawo! A.N.