• Śpiewajmy i grajmy Mu...

Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. To piękna tradycja. Warto pielęgnować ten polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom. W tym celu dnia 12 grudnia 2023 roku w oddziale przedszkolnym rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W konkursie „Śpiewajmy i grajmy Mu..”, wzięło udział dwunastu uczestników. Występy odznaczały się wysokim poziomem wykonania, a bogaty repertuar obejmował zarówno staropolskie kolędy i pastorałki, jak i współczesne piosenki świąteczne. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, które dostarczyło nam wiele pozytywnych emocji oraz przyniosło radość.

• Przemoc, przemoc w rodzinie

04 grudnia 2023 roku w szkole odbyło się spotkanie z Panią Agatą Miętus, pracownikiem Fundacji Centrum Praw Kobiet. Prelekcja przeznaczona była dla uczniów klasy 7 i dotyczyła rodzajów przemocy, jej cyklów, faktów i mitów. Poruszono także aspekty prawne stosowania przemocy i przemocy domowej.

E. G.

• Mikołajki kl. 1

6 grudnia w klasie pierwszej, jak na dzień mikołajkowy przystało, był dniem pełnym niespodzianek. Uczniowie zaraz po wejściu do sali zauważyli, że wygląda ona inaczej niż zwykle. Znajdował się w niej pięknie udekorowany kącik dla oczekiwanego gościa - Mikołaja, w którym królowały skrzaty i świecące renifery. W sali krzątały się też mamy-elfy.

• KONKURS - KALENDARZ ADWENTOWY

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO NA KALENDARZ ADWENTOWY

CELE KONKURSU:

- Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim

- Zapoznanie uczniów z tradycjami adwentowymi

- Rozwijanie kreatywności uczniów i talentów plastycznych

I. Postanowienia ogólne

Sobota 11.05.2024