• Wymiana kartek świątecznych

Christmas Cards Exchange - wymiana kartek świątecznych w języku angielskim

Uczniowie klasy VI w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Sieciechowicach przygotowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dzieci składały życzenia swoim rówieśnikom w języku angielskim, co dało im możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności.

• Jasełka

Dnia 20 XII 2023r. w naszej szkole odbyły się Jasełka. Inscenizację, która wprowadziła nas w okres Bożego Narodzenia przygotowali uczniowie klasy V wraz z chórem mieszanym prowadzonym przez panią Katarzynę Bieroń. Po obejrzeniu tego przedstawienia miało miejsce wręczenie nagród dla wokalistów, którzy brali udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Następnie szkolna Królowa wraz z Samorządem złożyli świąteczne życzenia Dyrektorowi, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom. Do życzeń przyłączył się Ks. Paweł - katecheta uczący w naszej szkole. Na koniec głos zabrał pan Dyrektor Krzysztof Zadora, aby podsumować całe wydarzenie. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej inscenizacji, która wskazała nam na Chrystusa Światłość Świata, który przyszedł na świat, aby odkupić człowieka pogrążonego w ciemnościach grzechu.

• Kolejny sukces naszej szkoły

Dnia 18.12.2023 roku w Szkole Podstawowej w Widomej odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas IV – VI: Weronika Cieślik (kl. VI), Dawid Nowak (kl. V);

- w kategorii klas VII – VIII: Zofia Brak (kl. VIII), Karol Habelt (kl. VII).

Po wielu zaciętych meczach, na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach uplasowali się Dawid Nowak oraz Karol Habelt. Obaj chłopcy wygrali wszystkie mecze!

• Finał Szlachetnej Paczki

Weekend cudów już za nami; w tym roku finał Szlachetnej Paczki odbył się 16.12.2023 roku.

W tym dniu wraz z grupą wolontariuszek wyjechałyśmy do Wolbromia, by dostarczyć paczkę do magazynu. Na miejscu zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, było ciasto, ciepła herbata. Miałyśmy możliwość także spotkać się z innymi obdarowującymi i wymienić się doświadczeniami.

Sobota 11.05.2024