• Wycieczka klasy 4

Dnia 10 stycznia 2024 roku, klasa 4 wraz z wychowawcą p. Kopeć i p. Dębską wybrała się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem wycieczki był film pt.: „Akademia Pana Kleksa” w kinie Cinema City. To uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

• Konkurs Andrzejkowy

W dniach 27.11 – 01.12.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Andrzejkowego. Tego roku konkurs dotyczył piątej części z serii o Harrym Potterze i odbył się w formie online. Przez pięć dni ochotnicy z klas IV-VIII wykonywali zadania z języka polskiego i języka angielskiego weryfikujące ich znajomość książki i filmu pod tytułem: „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Uczniowie rozwiązali następujące zadania:

• Nasi uczniowie wśród laureatów!

Z radością informujemy, że nadeszły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” w r. szkol. 2023/24 i wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły.

Zgodnie z regulaminem , za miejsca od 1– 12, przyznano tytuł laureata.

Oto wyróżnieni:

Nadia Rakoczy klasa 4 390 punktów laureat, 2 miejsce w kraju

• Podsumowanie kiermaszu bożonarodzeniowego

Od 4 do 22 grudnia 2023 roku w naszej szkole trwał kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. W tym czasie podczas zajęć warsztatowych uczniowie klas 0-3 wykonali ozdoby. Były to sznurkowe choinki, brzozowe wianki oraz dekoracje z patyczków. Dzieci pracowały pod czujnym okiem Pań: Gabrieli Cieślik, Bożeny Małek, Doroty Warszawskiej, Emilii Garbali. Przy tym dzielnie pomagały dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Swoje prace, wykonane na zajęciach technicznych, oddawali także uczniowie klas 4-8. Były to ozdoby z szyszek, sznurka bawełnianego, dekoracje z bibuły …

Niedziela 28.04.2024