• "Piękna i Bestia, serce w miłości zaklęte"

Dnia 8.12.2023 r. odbyła się wycieczka klas IV i V do Teatru Ludowego w Nowej Hucie na spektakl edukacyjny „Piękna i Bestia, serce w miłości zaklęte”.

Spektakl był widowiskową interpretacją disneyowskiego filmu „Piękna i Bestia”, który został przedstawiony głównie za pomocą tańca. Dzieci mogły podziwiać występy swoich rówieśników, którzy przygotowali wspaniałe choreografie taneczne do oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu.

• Mikołajkowa wycieczka klasy 7

Na listopadowym spotkaniu z rodzicami padł pomysł, by z okazji mikołajek klasa wybrała się do krakowskiego kina.

7 grudnia 2023r. wyruszyliśmy spod szkoły na przystanek autobusowy MPK 257. Po godz. 10.00 byliśmy na miejscu, czyli w Multikinie. Obejrzeliśmy film produkcji USA „Wonka”, w reżyserii Paula Kinga. To opowieść o latach młodości czekoladowego artysty, znanego m.in. z kart słynnej powieści Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Tytułowy bohater filmu Wonka - młody cukiernik z wielkimi aspiracjami pokazał nam, że droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa. Napotyka na swojej ścieżce wiele osób, które rzucają mu pod nogi kolejne kłody. Jego perypetie udowadniają jednak, że najlepszym przepisem na sukces jest wytrwałość, wiara we własne możliwości i wsparcie lojalnych towarzyszy.

• Mikołajkowy seans

4 grudnia br. uczniowie drugiej i trzeciej klasy, pod opieką wychowawczyń, mamy Filipa, mamy Alicji i mamy Patryka, udali się do Kina za Rogiem w Michałowicach. Dzieci obejrzały film „Ratujmy Mikołaja. Mikołajkowy seans przypadł im do gustu tym bardziej, że wyjazd był niespodzianką przygotowana w sekrecie przez rodziców i wychowawczynie.

• Niecierpliwe oczekiwanie

W tym roku przygotowania do spotkania ze Świętym Mikołajem rozpoczęły się już dzień wcześniej. 5 grudnia pod okiem jednej z mam, która jak sama przyznała z zamiłowania jest cukiernikiem, odbyły się warsztaty pieczenia pierników. Dzieci zaopatrzone w wałki, maty i fartuszki w skupieniu obserwowały proces powstawania ciasteczek. Miały możliwość wbijania jajek, przesiewania mąki i mieszania składników. Z powstałego ciasta, za pomocą foremek, dzieci nadawały im świąteczne kształty. Kiedy słodkości trafiły do piekarnika, korzenny zapach, przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne, unosił się w całej szkole. Gotowe pierniczki zostały przepięknie udekorowane, czekając na przyjście wyjątkowego gościa.

Poniedziałek 13.05.2024