Dnia 10 kwietnia nasi uczniowie: Weronika Cieślik, Filip Chuchro oraz Oskar Jurkowski, pod opieką pani D. Kopeć, wzięli udział w turnieju szachowym Don Bosco, który odbył się w Publicznym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Uczniowie zakwalifikowali się do niego po wygraniu eliminacji szkolnych.
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 7 minut na zawodnika z dodatkiem 3 sekund za każde posunięcie. O kolejności miejsc decydowała liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej liczby stosowano punktację pomocniczą: średni Buchholz, pełny Buchholz, progresję oraz liczbę zwycięstw. W rozgrywkach obowiązywały przepisy FIDE dotyczące gry w szachy błyskawiczne.
Nasi uczniowie, pomimo braku miejsca na podium, zaprezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju, w którym wzięło udział około 50 zawodników, w tym uczniowie grający w klubach szachowych. Warto również dodać, że w turnieju udział wzięły tylko dwie dziewczyny.
Daria Kopeć