• Drodzy czytelnicy (dotyczy uczniów uczących się stacjonarnie)

05.03.2021 09:24

Proszę o przypomnienie sobie zasad korzystania z biblioteki szkolnej (patrz poniżej)

oraz zwrotu  książek.

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo Czytelników oraz szczególną sytuację, która wymaga więcej czasu i uwagi, przedstawiam Wszystkim zasady korzystania z biblioteki szkolnej (wypożyczenia, zwroty). Bardzo proszę o dostosowanie się do panujących warunków.

- Przy punkcie obsługi czytelnika może przebywać jedna osoba (stolik bibliotekarza).

- Brak wolnego dostępu do zbiorów  - książki podaje bibliotekarz.

- Aby usprawnić cykl wypożyczeń prosimy o rezerwację książek telefonicznie (123885005 w. 24,  w godzinach otwarcia), bądź przygotowanie sobie listy książek lub przez Librusa (wiadomości, zakładka książki » e-biblio).

- Zwracane materiały biblioteczne będą podlegać kwarantannie ( min. 3 dni).

- Czytelnicy powinni posiadać maseczki.

- Prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu od innych użytkowników.

Biblioteka czynna:

Poniedziałek   7:40 -12:30

Wtorek   7:40-11:35

Środa   dzień wewnętrzny

Czwartek 7:40-12:30

Piątek 7:40-11:35   13:40:14:25

Plan wypożyczeń dla poszczególnych klas

Poniedziałek   kl. 8/ kl. 5

Wtorek   kl. 1/kl. 7

Środa   dzień wewnętrzny

Czwartek    kl. 4/ kl. 6

Piątek    kl. 2/kl. 3

„Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki”

21.12.2020 10:37

Wyniki konkursu organizowanego przez  Bibliotekę Szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie „Na najładniejszą zakładkę do książki” dla kl. 1 w ramach projektu „Czytam sobie. Pierwsza Klasa”.

Komisja w składzie: p. Elżbieta Oraczewska, p. Bożena Małek, p. Justyna Stanek wytypowały następujących zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Krawczyk
        II miejsce – Marlena Nurek
        III miejsce – Mikołaj Gadzina

Wyróżnienie: Alan Kmita, Konrad Górka, Maksymilian Piorun, Emilia Nogieć, Patryk Stolarski, Adam Jamka

Wybór był trudny. Uczniowie oraz ich rodzice włożyli mnóstwo pracy i zaangażowania, toteż wszyscy dostaną upominki. Natomiast  uczniowie, których prace uplasowały się na podium otrzymują nagrody.

Bibliotekarz  szkolny serdecznie dziękuje wszystkim za udział.

Nagrody/upominki będą możliwe do odbioru  dnia 22.12.20r. (wtorek) lub dopiero po feriach zimowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs dla klasy 1

21.12.2020 10:30

Biblioteka szkolna zaprasza

Klasę I

do konkursu w ramach projektu: Czytam sobie. Pierwsza Klasa”.

„Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki”

1.Organizator

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie

2.Cele konkursu

-rozbudzenie zainteresowań czytelniczych

-popularyzacja literatury

-rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych

-rozwijanie wyobraźni

-rozbudzenie świadomości poszanowania książek

3. Warunki uczestnictwa

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów  kl. 1 naszej szkoły.

Wszyscy uczniowie wykonują zakładki.

Prace powinny mieć postać jednostronnej zakładki do książki. Zakładki mogą być wykonane w dowolnej płaskiej technice plastycznej (np. z użyciem farb, kredek, bibuły, wycinanek,  origami, włóczki, cekinów, techniki  kolażu …). Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię  i nazwisko autora pracy, klasę.

Prace należy dostarczyć 14.12.2020r.(poniedziałek); kiedy przynosicie zeszyty, ćwiczenia do sprawdzenia.

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa  powołana przez Organizatora.

Komisja wyłoni laureatów (1, 2, 3 miejsce + wyróżnienia).

Prace zostaną umieszczone na wystawie w bibliotece (zdjęcia prac umieszczone  na stronie internetowej szkoły)  i stają się jej własnością.

Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę:

-pomysłowość,

- samodzielność wykonania pracy

- oryginalność i estetykę

Na laureatów konkursu czekają nagrody, a dla pozostałych uczestników drobne upominki.

Zapraszamy!

Wirtualny Kiermasz

21.12.2020 10:31

Zapraszam Was do „Wirtualnego Kiermaszu” Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

Zamieszczamy plakat informujący, w jaki sposób możesz zamówić książkę czy kolorowankę (link do oferty).

Trzeba podać kod szkoły M.KRA.NARAM.S  żeby wesprzeć bibliotekę szkolną.

W razie pytań  proszę kontaktować się z panią Barbarą Woźniak (tel. 63 240 77 14 - Specjalista ds. Sprzedaży.)

Książka to wspaniały prezent na święta, który pomoże wzbogacić ofertę księgozbioru biblioteki szkolnej.

Zapraszamy!

• Kiermasz Taniej Książki

21.12.2020 10:32

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  zapraszamy na Kiermasz Taniej  Książki w dniach od 5.10. (poniedziałek) do 9.10. (piątek) w czasie długich przerw (10:35, 12:30) koło biblioteki.

Książki można dotykać wyłącznie w rękawiczkach ochronnych (ewentualnie wskazać). Koszt książek mieści się w granicah od 2 zł do 13 zł. Uczniowie mogą korzystać z kiermaszu wg planu wypożyczeń dla poszczególnych klas. Książka to najlepszy upominek.  Zapraszamy!