03.10.2019 08:55

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie serdecznie zaprasza na SPOTKANIE WIECZORNE  w dniu 4 X  2019 r. o godz. 18:30 , które odbędzie sie pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".   Zapraszamy Rodziców, Dyrektora Szkoły,  Nauczycieli oraz klasy 4, 5 i 6 PSP . Ta ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promuje czytelnictwo, bibliotekę, szkołę oraz integruje środowisko szkolne i lokalne. Prezentuje bibliotekę (szkołę) jako instytucje wspierającą rozwój kulturowy.

W programie:

- występ zespołu ludowego "Naramianki " z Naramy

- występ chórku szkolnego (p. Bieroń)

-warsztaty plastyczno-techniczne (wspólnie wykonujemy zakładki do książek - p. D. Kopeć)

-łamańce językowe (p. A. Nielepiec)

-poczęstunek

To wspaniały sposób na spędzenie piątkowego wieczoru!

09.09.2019 13:26

Dnia 9 września 2019 r. odbyła się w naszej szkole (z inicjatywy biblioteki szkolnej) akcja „Narodowego Czytania” pod patronatem pary prezydenckiej. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania to wybitne utwory należące do kanonu polskiej literatury. W tym roku czytaliśmy zbiór zatytułowany "Nowele polskie".

Do dnia dzisiejszego teksty te nic nie straciły ze swej aktualności i są bardzo pouczające. Uczą nas m.in.; że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii[1]. Ta ogólnopolska akcja to promocja czytelnictwa, głośnego wspólnego czytania ale też promocja literatury polskiej.

[1] Duda A., List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; Narodowe Czytanie 2019r.

Czytaliśmy Katarynkę Bolesława Prusa. Przygotowania rozpoczęliśmy już w sierpniu rejestracją w systemie. Dzięki temu otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć, którą uczniowie kl.4, 6, 7, 8 stemplowali zeszyty do języka polskiego oraz książki. Po przywitaniu wszystkich gości oraz odczytaniu listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez bibliotekarza przystąpiliśmy do czytania. Narodowe Czytanie rozpoczął Pan Dyrektor (Krzysztof Zadora), a następnie: uczeń (Maciej Dryniak kl. 8), królowa szkoły (Klaudia Kluzek kl. 8), pani Bożena Gadzina (rodzic) oraz pani Beata Krzyworzeka (rodzic). Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowania, zostali zachęceni do dalszej lektury i zapoznania się z gazetką tematyczną.

06.09.2019 08:42

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie zaprasza na Narodowe Czytanie, które odbędzie się w poniedziałek 9 września 2019r. w sali nr 23. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 8:55. W tym roku będziemy czytać Nowele polskie.

Nad ogólnopolską akcją, patronat honorowy objęła Para Prezydencka.

Zapraszamy: Dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów

kl. 6-8 szkoły podstawowej.

• Emocjusz gościem w klasach 1-3

03.09.2019 13:03

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Świętej Jadwigi  Królowej w Naramie (z uczniami kl. 1-3 oraz ich wychowawcami ) wzięła udział w projekcie czytelniczym pt. "Oswoić  Emocjusza - z emocjami za pan brat". Był to Projekt organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Klasy gościły sympatyczną maskotkę Emocjusza od 06.05. do 24.05., która towarzyszyła  dzieciom przy wspólnym czytaniu serii bajek o emocjach. Bajki miały na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka jak i akceptowanie oraz rozpoznawanie uczuć. Emocje (uczucia) towarzyszą każdemu z nas i pełnią ważną rolę w życiu; wszystkie są potrzebne.

W kronice, w którą zaopatrzony był Emocjusz uczniowie wraz z wychowawcami udokumentowali przebieg swojego czytelniczo-emocjonalnego wyzwania.

24.05.2019 12:00

Wyniki konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną

pt. "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty".

Komisja w składzie:

II miejsce - Magdalena Dudek kl. 4

III miejsce - Julia Prusiewicz kl. 6

wyr. Przemysław Kaleta kl. 4

w kategorii kl. 7, 8 oraz IIIG.

I  miejsce -  Julia Kowina kl. IIIG

II miejsce - Kinga Cieślik kl. IIIG

III miejsce - Lidia Korczyńska kl.8

wyr. Julia Jurkowska kl. 7

Uczniowie, którzy zdobyli, 1, 2, 3 miejsce oraz wyróżnienie otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora,  natomiast pozostali nagrody pocieszenia.

Organizator konkursu serdecznie dziękuje Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za zaangażowanie.