Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie

18.03.2019 10:59

Biblioteka Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie z okazji Światowego Dnia Poezji serdecznie zaprasza do udziału Konkursie "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty"

(wiersz o Wiośnie)

"Wiosna, wiosna, wiosna , ach to ty"[1]

(wiersz o Wiośnie)

1. Organizatorem  Konkursu jest: Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie

2. Celem  Konkursu jest rozbudzenie zainteresowań literackich, wyobraźni,  promocja poezji i czytelnictwa.

Konkurs odbywa się w czterech  kategoriach wiekowych:
        I - uczniowie kl. OA i OB

II – uczniowie kl. 1-3

III – uczniowie kl. 4-6

IV - uczniowie kl. 7, 8  oraz  III  gim.
        3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie do  biblioteki szkolnej utworu poetyckiego, w terminie do dnia 8.04.2019r. (poniedziałek)

Wymogi dotyczące prac konkursowych: własny (napisany przez siebie) wiersz – utwór poetycki, nigdzie dotąd niepublikowany, nie zgłaszany do konkursów poetyckich jakiegokolwiek rodzaju; poświęcony tematyce wiosennej.

Ostateczna interpretacja, czy dany utwór spełnia wymogi definicji słownikowej (wiersz), należy do Komisji.

4. Do utworów konkursowych należy dołączyć dane osobowe /imię, nazwisko, klasa (metryczka na odwrocie pracy)

5.Oceny prac dokona Komisja  powołane przez Organizatora.
        6. W każdej z kategorii zostaną przyznane nagrody oraz wyróżnienia. O ich podziale decydować będzie Komisja.

7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w siedzibie Biblioteki Szkolnej.

8. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu

9. Nagrodzone prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie szkoły w zakładce Biblioteka

[1] Grechuta M. " Wiosna - ach to ty " (słowa piosenki z 1987r.)

regulami_konkursu_wiersz_o_wiosnie.pdf

12.12.2018 10:37

„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

Jan Rak

Dnia 11 grudnia  2018r. w  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w  Naramie odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej, czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz popularyzacja czytelnictwa.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz musieli rozwiązać bajkowe zagadki. Niespodzianką dla uczniów był list od Pani Książki, po wysłuchaniu którego dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.

Po takim "egzaminie" przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

„My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,

że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika  traktować z wielką powagą!”

Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy czytelnicy kl. I otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy z logo naszej szkoły oraz cukierki.

AN

06.12.2018 10:36

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie składa podziękowania wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę dla Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Krakowie (założony przez Karola Wojtyłę, kiedy jeszcze był biskupem krakowskim w 1978r.)

Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Dziękujemy i przesyłamy uśmiech! :-)

Wyniki Konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

23.11.2018 11:04

Miło nam poinformować , że uczniowie 2 i 3 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie zdobyli wyróżnienie w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", który koordynowała biblioteka szkolna. Gratulacje!

AN

Akcja Mikołajkowa

15.11.2018 09:59

Szanowni Państwo!

Z okazji Mikołajek biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie organizuje zbiórkę dla dzieci potrzebujących z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Krakowie.  Prosimy o środki higieniczne dla niemowląt np. chusteczki nawilżające, pudry, oliwki, balsamy, kremy do ciała, pieluchy, płyny do kąpieli itp.

Zbiórka potrwa do 3 grudnia 2018r. Potrzebne rzeczy prosimy przynosić do biblioteki szkolnej (sala nr 9). Liczymy na Państwa hojność i pomoc!

Bibliotekarz  - Agnieszka  Nielepiec