• Wycieczka kl. 8

24.01.2024 r. uczniowie klasy 8 pojechali na wycieczkę do Krakowa. Celem była wizyta w Multikinie, gdzie oglądaliśmy film „Aquaman i Zaginione Królestwo”, a następnie w Laserparku, w którym uczniowie aktywnie spędzili czas ćwicząc swój refleks, zwinność i spostrzegawczość.

Pełni wrażeń i lekko zmęczeni wróciliśmy do Naramy w godzinach popołudniowych.

• Wycieczka kl. 5

Dnia 23.01.2024 r. klasa V wybrała się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu była biblioteka niemieckojęzyczna Goethe Instytut w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Dowiedziały się jaka jest oferta biblioteki, jak z niej korzystać oraz o możliwości wypożyczenia on-line.

Następnie udały się do kina Cinema City na ekranizację lektury pt. "Akademia Pana Kleksa".

• Wycieczka kl. 6 do Planetarium

Dnia 17 stycznia 2024 roku, klasa 6 wraz z wychowawcą p. K. Tochowicz- Forysiuk i p. E. Jęczmionek wybrała się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych: ,,Cztery pory roku’’, a także w seansie filmowym: ,,Jesteśmy gwiazdami”. Dowiedzieli się z niego, iż składamy się z tych samych pierwiastków, z których stworzone są gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki. Co było na początku? Jak powstało życie? Na czym polega ewolucja gwiazd? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli autorzy seansu, który stał się przebojem planetariów na całym świecie.

• Konkurs Poznaj Parki Krajobrazowe Polski

11 stycznia br. odbył się w naszej szkole pierwszy etap XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu, którego organizatorem jest Zespół Parków Województwa Małopolskiego. Hasło tegorocznej edycji to „Ssaki Polski”. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie z 6 i 8 klasy. Pierwszy etap miał na celu wyłonienie trzyosobowej drużyny, która będzie reprezentować szkołę w etapie gminnym. Zwycięzcami szkolnego konkursu są uczniowie klasy 8, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów, a tym samym ex aequo stanęli na podium:
            Katarzyna Prusiewicz
            Karolina Kluzek
            Przemysław Nogieć
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a finałowej Trójce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach!!!

Niedziela 28.04.2024