• Wyniki rejonowego konkursu

Komisja Konkursowa Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie dokonała weryfikacji punktacji testów etapu rejonowego (odbył się 22.03.24 r.) i zakwalifikowała drużyny z wysoką liczbą punktów do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej. Na 48 szkół podstawowych, biorących udział w konkursie, zakwalifikowano 12; wśród nich znalazła się drużyna z naszej szkoły w składzie:

• Dzień bez plecaka kl. 4-8

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły.

Udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, leżaki, garnki, walizki na narzędzia oraz doniczki. Liczyła się pomysłowość i spryt.

• Wesołego Alleluja!

W kalendarzu jest wiele dni świątecznych, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowując, by przeżyć je jak najpiękniej. Jednym z takich świąt jest Wielkanoc. Z okazji zbilżających się świąt wychowankowie z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I przygotowali program artystyczny „Alleluja! Alleluja! Wielka radość w sercach płynie.”

Niedziela 28.04.2024