22 maja odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Iwanowice w kategorii klas IV–VI. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Tynor, Leon Browarnik, Oskar Dudek, Julian Bartuś, Wojciech Kijak, Adam Jamka, Tomasz Kołodziejczyk, Kacper Wywiał, Mikołaj Gadzina oraz Mikołaj Gumula. Drużyna zaprezentowała się znakomicie, pokazując ogromne zaangażowanie, sportowego ducha i wysokie umiejętności piłkarskie.
Rywalizację rozpoczęliśmy w grupie B. W pierwszym meczu pewnie pokonaliśmy Szkołę Podstawową w Celinach 3:0, a następnie odnieśliśmy jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo nad Szkołą Podstawową w Widomej 6:0. Dzięki tym wynikom zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału.
W walce o finał zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową w Sułkowicach. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu mecz zakończył się remisem 1:1. O awansie musiały zadecydować rzuty karne. Pomimo pięknych trafień i ogromnej determinacji naszych zawodników, tym razem szczęście uśmiechnęło się do rywali.
Po tej minimalnej porażce nasi piłkarze nie stracili motywacji. W meczu o III miejsce zagrali bardzo skutecznie i pewnie zwyciężyli 4:0, zdobywając III miejsce w Gminie Iwanowice.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy, walki do ostatniego gwizdka oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Gratulacje!
Daria Kopeć