5 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali na spotkanie z Mikołajem do NCK w Krakowie. W nastrój radosnego oczekiwania wprowadziła dzieci bajka "Zimowa Frywolitka". Było wesoło, tanecznie i bardzo zimowo. Po przedstawieniu na scenie pojawił się Mikołaj, który wręczył dzieciom piękne upominki-nikogo nie ominął. Dziękujemy Mikołajowi!
Spotkanie z Mikołajem
Andrzejki kl. 0-III
Jak co roku pielęgnujemy tradycje andrzejkowe. Tym razem 29 listopada dzieci z najmłodszych klas miały okazję powróżyć sobie, potańczyć (niektórzy uczniowie z tej okazji przygotowali nawet przebranie). Oczywiście nie wróżono kto w przyszłym roku zmieni stan cywilny natomiast wróżba wskazała czyje marzenie spełni się najwcześniej. Najważniejsza jest przecież wspólna zabawa.
Dzień Pluszowego Misia
Każdy go miał i ma - misia, misiaczka, tę przytulankę, która pomaga zasnąć i zna wszystkie sekrety. Dlatego dzieci poznawały przez tydzień różne bajkowe misie, uczyły się o nich wierszy, portretowały a nawet wyrzeźbiły. Misiowy tydzień był baaardzo udany.
Sukcesy naszych uczniów
Uczennica naszego gimnazjum – Aleksandra Krawczyk (I G) zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu historycznego. Gratulujemy sukcesu i życzmy powodzenia w kolejnym etapie!
Uczennice z klasy 5 Publicznej Szkoły Podstawowej – Amelia Browarnik i Julia Niewidziajło przygotowały prezentację „Mieszkańcy średniowiecznych zamków” w formie albumu i zakwalifikowały się do II edycji Interdyscyplinarnego Konkursu „Odkrywamy Średniowiecze”. Gratulujemy sukcesu i życzmy powodzenia w Inwałdzie!
I PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu
Biegi Niepodległości nowe zdjęcia
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Biegi Niepodległości nowe zdjęcia.
PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego
Dnia 26 października 2014 r. szesnastu uczniów Publicznego Gimnazjum w Naramie wzięło udział w wolontariacie na rzecz „I PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego”. Nasi uczniowie tym razem pracowali w strefie mety, gdzie od rana przygotowywali medale, folie termiczne, napoje i prowiant dla prawie 4 tysięcy maratończyków. Po biegu udzielali informacji zawodnikom kierując ich do poszczególnych punktów (depozyt, masaże, szatnie, posiłek regeneracyjny) oraz wydawali wcześniej przygotowane produkty. Pracę zakończyliśmy około godziny 14.15.
Gminne Terenowe Biegi Niepodległości
W piątek 07.11.2014 r. w Grzegorzowicach odbyły się XIV Gminne Terenowe Biegi Niepodległości. W biegach tych wzięły udział również reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Naramie. Każda szkoła wystawiła po dwóch zawodników i dwie zawodniczki do biegu indywidualnego i po dwóch zawodników i dwie zawodniczki do sztafety.
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w biegu indywidualnym miały do pokonania dystans 300 m. i na tym dystansie Wioletta Żylska zdobyła trzecie miejsce, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia 500 m. W sztafecie mieszanej w kategorii szkół podstawowych zawodnicy biegli 4 x 500 m.
Dziewczęta z Gimnazjum w biegu indywidualnym miały do pokonania dystans 800m. i na tym dystansie Kinga Patecka zdobyła trzecie miejsce, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia 1100m. W sztafecie mieszanej w kategorii szkół gimnazjalnych zawodnicy biegli 4 x 1000 m.
Dzień Niepodległości
Dnia 10 listopada 2014 r. w naszych szkołach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Był to montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z klasy 3, 4, 5 i 6 pod opieką pani Katarzyny Bieroń i pani Katarzyny Korczyńskiej.
Uczniowie recytowali wiersze ukazujące historię Polski od momentu pierwszego rozbioru w 1772 roku do odzyskania niepodległości w 1918 roku i śpiewali patriotyczne pieśni takie jak: „Warszawianka”, „Rota", „Wojenko, wojenko" i „Piechota".
Akademia była opowieścią o walce wielu pokoleń Polaków o wolność Ojczyzny, ich poświęceniu i tęsknocie za domem rodzinnym. Jednocześnie skłaniała do refleksji czym dla nas współczesnych jest Ojczyzna, jak rozumiemy znaczenie słowa wolność.
Na zakończenie uroczystości pani Katarzyna Korczyńska przypomniała słowa papieża Jana Pawła II, który powiedział "Wolności nie można tylko posiadać, trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę".
Wycieczka do Wieliczki
W ostatni piątek października część uczniów z klas 0, 1, 2, 3- niestety tylko część, bo pozostałych pokonała! grypa!- udała się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. To wyjazd, na który dzieci bardzo czekają. Nic dziwnego, w kolejce spotkaliśmy turystów z Dalekiego Wschodu, Niemiec, Rosji...My Wieliczkę mamy na wyciągnięcie dłoni- jest nam bliska, choć ciągle tajemnicza. Zaskakuje, czaruje, zaprasza...Zwiedziliśmy ją więc Szklakiem Legend i Solilandii. W tej konwencji podsumujemy: było soliwspaniale, soliciekawie, solibezpiecznie. Zdjęcia to potwierdzają, w pamięci pozostały ślady, a zakupione pamiątki potwierdzają wszechobecność soli. Niektórzy wycieczkowicze nie mogli odmówić sobie przyjemności sprawdzania zawartości soli w soli i potwierdzają: korytarze, ściany i sufity są słone. Dziękujemy więc Świętej Kindze za dar.
E.O.
Wycieczka do Wieliczki
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Wieliczki.
Konkurs "EKO-STRÓJ"
W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Widomej wzięła udział uczennica klasy IV Nina Trznadel. Wykonany strój z materiałów z surowców wtórnych zaprezentowała na Pikniku Ekologicznym w Szkole Podstawowej w Widomej 26.10.2014r. Otrzymała III miejsce w kategorii klas czwartych.
Gratulujemy!
Multikino
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Multikino.
Bezpieczna droga do kina... i nie tylko.
Uczniowie drugiej i trzeciej klasy PSP wzięli udział 23 października w zajęciach zorganizowanych przez krakowskie Multikino i Straż Miejską Miasta Krakowa na temat bezpiecznego poruszania się po mieście. Dzieci zdobywały punktowane sprawności w kilku konkurencjach:
- budowa „rzeczy użytecznych” dla miasta przy użyciu klocków, bibuły itp.
- teatrzyk dotyczący bezpieczeństwa,
- jak poprawnie wykonać zgłoszenie alarmowe?
- „Zebra” – Czyli jak poruszać się po ulicy?
- podstawy pierwszej pomocy.
Miło nam, bo drugoklasiści zdobyli I miejsce pokonując nawet uczniów klas czwartych z krakowskich szkół, gratulujemy też trzecioklasistom wspaniałego wyniku. Na zakończenie imprezy dzieci obejrzały film „Pudłaki; tego dnia nie sprzyjała nam tylko pogoda.
E.O.
Program "Trzymaj formę"
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Program "Trzymaj formę".
Wycieczka do Ogrodzieńca
8 października 2014 r. o godz. 8.15 przed szkołą miała miejsce zbiórka młodzieży gimnazjalnej, która chwilę później wyruszyła na całodniową wycieczkę do Ogrodzieńca. W wyprawie wzięli udział uczniowie Publicznego Gimnazjum w Naramie (35 osób) oraz jako opieka nauczycielki: p. B. Nowakowska, p. K. Korczyńska oraz p. B. Borek.
Szybko dotarliśmy na miejsce, dlatego w okolice zamku udaliśmy się ciekawą malowniczo drogą, podziwiając wznoszące się w okolicy zespoły skał.
Około godziny 10.00 weszliśmy do Parku Miniatur, w którym można było podziwiać modele wielu polskich zamków. Największe wrażenie zrobił na nas Wawel, ale i Jasna Góra prezentowała się wspaniale, nie mówiąc już o mniejszych obiektach, takich jak Smoleń czy Tenczynek.
Po obejrzeniu miniatur zamków podzieliliśmy się na trzy grupy, by zobaczyć atrakcje Domu Legend i Strachów. Mimo iż gimnazjaliści to nie dzieci, które można łatwo wystraszyć, w Domu Strachów krzyczeli wszyscy, ponieważ działania były niezwykle sugestywne, a głos prowadzącego brzmiał bardzo tajemniczo. Wszyscy, którzy przeżyli silne emocje, mogli się następnie pokrzepić niezwykle smakowitymi goframi i czymś do picia.
Kolejną atrakcją był Park Doświadczeń Fizycznych, w którym uczniowie mogli namacalnie sprawdzić działanie wielu praw fizycznych. Największą przyjemność czerpali z możliwości skorzystania z żyroskopu oraz przejazdu torem saneczkowym.
O godzinie 13.00 udaliśmy się na zamek, gdzie byliśmy umówieni z przewodnikiem. Zwiedzanie zamku rozpoczęliśmy od obejrzenia sali tortur, a następnie odbyliśmy spacer po zamku, w czasie którego pani przewodnik starała się ukazać nam jak budowla ta wyglądała w czasach powstania, w czasach świetności oraz po upadku. Na zamku obejrzeliśmy też salę, w której prezentowano dawne stroje rycerskie oraz uzbrojenie.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był gród na Górze Birów, dokąd dotarliśmy po 20-minutowej wspinaczce. Pan przewodnik pokazał nam, jak wyglądała dawna osada, w której chronili się ludzie w czasie zagrożenia atakiem wroga. Obejrzeliśmy też wystawy przedstawiające odnalezione w okolicy artefakty i udaliśmy się w drogę powrotną, którą dzięki panu kierowcy przebyliśmy tak szybko, że przed szkołą znaleźliśmy się z półgodzinnym wyprzedzeniem.
Wycieczkę należy z pewnością uznać za udaną. Była ona nie tylko lekcją historii i fizyki, ale również dostarczyła wielu atrakcji. Młodzież bawiła się i poprzez zabawę uczyła, czyli przyjemne z pożytecznym!
Dzień Nauczyciela i Ślubowanie klasy I PSP i I PG
14 października 2014r. w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania KEN utworzonej właśnie 14.10.1773r.
Uczniowie pięknie ubrani przedstawili część artystyczną na temat życia szkolnego. Ci najmłodsi ze szkoły podstawowej skosztowali pigułki mądrości, którą popili eliksirem mądrości, natomiast starsi gimnazjaliści wykonali „test” sprawności fizycznej. Po zdaniu egzaminu przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły, po czym zostali pasowani berłem królowej Jadwigi na pełnoprawnych uczniów naszych szkół. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali z rąk Pana Dyrektora pamiątkowe dyplomy. W dalszej części uroczystości Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców w imieniu całej społeczności złożyli Pedagogom i Pracownikom szkoły bukiety życzeń i kwiatów w podziękowaniu za naukę trud, cierpliwość. Ponadto wyróżniający się w pracy otrzymali „Nagrodę Dyrektora”.
Uwieńczeniem uroczystości było spotkanie przy tortach i kawie.
Dziękujemy za piękne Święto.
Nowe zdjęcia Ogrodzieniec
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Nowe zdjęcia Ogrodzieniec.
Ślubowanie klasy I PSP i I PG
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ślubowanie klasy I PSP i I PG.
Dzieło Nowego Tysiąclecia
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Archiwum Aktualności