Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Alejka .
Alejka
"Urodziny Niepodległej" - 9 listopada 2018r.
1. Lekcje w klasach wg planu do godz. 9.40.
2. Uroczysta akademia w sali gimnastycznej, ok.10.00 do ok. 12.00
-
część oficjalna: montaż słowno- muzyczny,
-
okolicznościowe prezentacje uczniów Szkoły Podstawowej w Naramie
- wspólne odśpiewanie hymnu o godz. 11.11- „Rekord dla Niepodległej”,
3. Po akademii około godz. 12:00 - poczęstunek w klasach - okolicznościowe ciasto urodzinowe.
4. Następnie lekcje wg planu.
5. Nie ma zajęć karate.
6. Wyjazd na basen, catering, świetlica - bez zmian.
7. Obowiązuje strój galowy.
Serdecznie zapraszamy rodziców na akademię.-
Wycieczka
26 października 2018 roku uczniowie z klasy VIII i III gimnazjum Szkoły w Naramie wzięli udział w wycieczce szkolnej do Michałowic, Owczar, Maszkowa i Rzeplina. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z miejscami związanymi z działaniami zbrojnymi I wojny światowej oraz miejscami świadczącymi o obecności I Kompanii Kadrowej bądź w naszej okolicy. W Michałowicach uczniowie odwiedzili pamiątkowy obelisk przypominający o obaleniu słupów granicznych przez I Kompanię Kadrową Józefa Piłsudskiego 6 sierpnia 1914 roku, następnie zwiedzili michałowicki dwór w którym odpoczywali Legioniści. W Owczarach uczniowie zobaczyli dwór wicepremiera, ministra skarbu II Rzeczpospolitej inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W Maszkowie i Rzeplinie złożyli hołd spoczywającym tam w zbiorowych mogiłach żołnierzom polskim, austriackim, rosyjskim i węgierskim, którzy polegli w krwawych starciach wojennych w jesieni 1914 roku.
Informacja
Dnia 05 listopada 2018r. (poniedziałek) o godz. 18:00 odbędzie się w naszej szkole wywiadówka. Zapraszamy.
VII Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, Nauczycieli Szkół im. św. Jadwigi Królowej
W dniach 26- 27.10.18r. odbyło się w Krakowie VII Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, Nauczycieli Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej; z naszej szkoły uczestniczyła w nim p. Alina Warszawska.
W pierwszym dniu uczestnicy wzięli udział we mszy św. w krypcie św. Leonarda, a potem zwiedzili Groby Królewskich Władców i Bohaterów Narodowych z okazji Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Drugi dzień rozpoczął się mszą św. w Katedrze na Wawelu przy relikwiach św. Jadwigi. Potem w sali Wyższego Seminarium Duchownego Archidecezji Krakowskiej uczestnicy Forum z uwagą wysłuchali dwóch wykładów (popartych prezentacjami) - dr Elżbiety Nosek oraz mgr Agnieszki Trzos na temat sarkofagów królewskich oraz konserwacji tych zabytków.
Po wspólnym poczęstunku odbyło się spotkanie z Zarządem Rodziny Szkół św. Jadwigi. Wymieniano się doświadczeniami i dyskutowano o mocnych i słabych stronach pracy Rodziny.
Ustalono następujące zadania:
- na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę każda szkoła jadwiżańska zasadzi drzewo – lipę z tabliczką „Jadwiga”.
- Konkurs o św. Jadwidze odbędzie się w marcu- etap szkolny, w kwietniu –etap ogólnopolski.
- Zjazd Szkół dn. 7.06.19r. – z pocztami sztandarowymi. Prośba do nauczycieli muzyki, by nauczyli młodzież w swoich szkołach hymnu Rodziny. Zwrócono też uwagę, by na uroczystościach przebywać do końca - uczymy w ten sposób dzieci i młodzież szacunku do organizatorów.
Na zakończenie proboszcz Katedry i przewodnicząca Rady Rodziny podziękowali wszystkim za przybycie i piękne przygotowanie uczniów do konkursu.
A.W.
Konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
1 października 2018r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ten dzień był uwieńczeniem konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” (organizowany przez właściciela sieci sklepów Biedronka), którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów kl. I-III.
Konkurs składa się z dwóch części:
1. Relacja ze zorganizowanego w szkole „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”
2. Praca uczniów, polegająca na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Słodziaków.
Uczniowie naszej szkoły z radością słuchali opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, które czytali im wychowawcy. Do codziennego czytania zachęcały ich materiały motywacyjne (naklejki i maskotki przesympatycznych stworków) oraz nauczyciele. Dzieci otrzymały minialbumy, w których zbierały naklejki Słodziaków – naklejkę otrzymywało się za codzienne czytanie (potwierdzone podpisem rodzica). Była to wspaniała zachęta do czytania, której towarzyszyło mnóstwo frajdy i zabawy.
Prace uczniów zostały przesłane do konkursu, a teraz czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.
Bibliotekarz szkolny dziękuje panu Dyrektorowi za możliwość wzięcia udziału w konkursie, wychowawcom kl.1-3 za zaangażowanie w tworzenie przez uczniów prac konkursowych, a pani informatyk za pomoc techniczną.
AN
Ślubowanie i pasowanie na ucznia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Nasi wolontariusze na 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim
14 października 2018 r. 14 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie brało udział w wolontariacie na rzecz 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Pracowaliśmy w depozycie zlokalizowanym w Tauron Arenie Kraków. Nasza praca polegała na przyjmowaniu od prawie 8,5 tysiąca biegaczy bagaży, układaniu ich w odpowiedniej kolejności i sprawnym wydawaniu bagaży po ukończonym biegu. Pomimo dużej ilości pracy mieliśmy okazję obejrzeć obiekt Tauron Areny
i dopingować pierwszych zawodników kończących bieg. Do Naramy wróciliśmy około godziny 16.00.MD
Nasi wolontariusze na 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasi wolontariusze na 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim.
Dzień Języków Obcych
W dniu 15 października 2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z okazji tego dnia klasy VII, VIII oraz 3 gimnazjum zmierzyły się w konkursie obejmującym trzy konkurencje:
1) Przygotowanie scenki na temat przydzielonego kraju anglojęzycznego i niemieckojęzycznego. Oceniane były treść, wykonanie oraz zaangażowanie uczniów,
2) Konkurs wiedzy obejmujący ok. 200 pytań dotyczących krajów anglo i niemieckojęzycznych. Za każde pytanie można było uzyskać jeden punkt,
3) Przygotowanie dania typowego dla wylosowanego kraju obcojęzycznego które zaprezentowane były w małych porcjach do degustacji. Oceniany był wkład uczniów w wykonanie potrawy oraz jej zgodność z wylosowanym krajem.
Komisja w składzie: p. Krzysztof Zadora, p. Barbara Borek, p. Barbara Nowakowska, p. Marta Herod-Polańska, p. Edyta Jęczmionek przyznała miejsca:
III miejsce: klasa VII (20,75pkt)
II miejsce: klasa VIII (23, 75pkt)
I miejsce: 3 gimnazjum (29,25pkt)
Zwycięska klasa jako nagrodę otrzyma dofinansowanie wycieczki, natomiast wszyscy uczniowie, którzy mieli swój wkład w konkursie otrzymają punkty za aktywności na forum szkoły lub oceny z języka angielskiego i niemieckiego.
Edyta Jęczmionek
W minutę do efektu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W minutę do efektu.
Informacja
W dniu 18 października 2018 r. o godz. 10:00 odbędzie się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
W tym dniu zajęcia odbywają się wg planu. Uczniów obowiązuje strój galowy. Świetlica i catering bez zmian.
Dzieło Nowego Tysiąclecia
W niedzielę 14 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Naramie: Klara, Ida, Maja, Natalia, Tomasz, Marcin, Dawid, Damian, Łukasz, Jakub, Ewa i Wiktoria, Emilia i Gabriela, Amelia, Natalka, Gabriela, Karolina pod opieką pani Elżbiety Oraczewskiej kwestowali na szczytny cel- żywy pomnik Jana Pawła II, jakim jest Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka funduszy na stypendystów Fundacji miała miejsce po każdej mszy świętej w Kościele Parafialnym p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Naramie. Hasło Dnia Papieskiego Promieniowanie Ojcostwa zaczerpnięto bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Tradycyjnie naszej zbiórce towarzyszył poczęstunek kremówkami. Darczyńcy okazali hojność i serdeczność, za to z serca DZIĘKUJEMY. To był kolejny wspólny Dzień Papieski w Naramie. Dziękuję wolontariuszom za wspólne działanie , a ich rodzicom za przychylność- Elżbieta Oraczewska
Czyste powietrze dla każdego
W dniu 11 października odbył się uroczysty apel w ramach projektu „Małopolska w zdrowej atmosferze”. Apel miał charakter edukacyjny i dotyczył zanieczyszczenia i ochrony powietrza . Na wstępie pani dyrektor p.o. Elżbieta Oraczewska odczytała list od Marszałka Województwa Małopolskiego. Następnie uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili prezentację multimedialna pt. „Czyste powietrze dla każdego”. Uczniowie klasy IV oraz chór szkolny zaprezentowali inscenizacje pod tym samym tytułem. Natomiast klasy zerowe wystąpiły w mini teatrzyku ekologicznym pt. „Ekosmyki”. Po występie zaczął się konkurs na najlepszy plakat pt. „Jak dbasz o czyste powietrze?”. Plakat został przygotowany w grupach, każdy zespół otrzymał inny temat. Pracę należało zaprezentować przed trzyosobową komisją. Oceniano pomysł, zgodność z tematem, staranność wykonania pracy oraz prezentację. Zwyciężyła grupa z klasy piątej, następnie klasa II gimnazjum oraz czwarta ze szkoły podstawowej. Za przebieg uroczystości odpowiedzialne były panie: Katarzyna Bieroń, Krystyna Płażek-Opyrchał i Jadwiga Stachura. Apel był ciekawy i różnorodny. Mamy nadzieję, że czwartkowa uroczystość zwiększyła świadomość uczniów na temat przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza oraz świadomość odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.
Dzień Języków Obcych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Języków Obcych.
Dzieło Nowego Tysiąclecia - kwesta
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzieło Nowego Tysiąclecia - kwesta.
Warsztaty "W minutę do efektu"
Warsztaty „W minutę do efektu” dla klasy 7 i 8 odbędą się w naszej szkole dnia 16 października i 23 października.
Jest to projekt edukacyjny dla młodzieży, oparty o tematykę Lean Management
tj. Szczupłego Zarzadzania realizowany przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie działające w Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie oraz Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Projekt powstał w ramach Otwartego Konkursu Ofert pn. „Naukowe Inspiracje - Ciekawe i Kreatywne“.
Będą przeprowadzone interdyscyplinarne warsztaty o tematyce Lean Management -metodologii wykorzystywanej w Inżynierii Produkcji.
Uczestnicy zyskają wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w różnych dziedzinach swojego życia: w codziennych obowiązkach, szkole, nauce, środowisku i późniejszej pracy.
16 października godz. 8:00 – 9:40 klasa 7; 9:50 – 11:35 kl. 8
23 października godz. 10:50 – 12:30 klasa 7; 12:45 – 14:25 kl. 8
Szanowni Państwo!
Dziękuję uprzejmie Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za współpracę i pomoc okazaną mi podczas pełnienia obowiązków dyrektora szkoły od dn. 15.11.2017 r. do dn. 13.10.2018 r.
Dziękuję również za zaufanie okazane mi przez Prowadzącego Szkołę.
Z wyrazami szacunku
p.o. Dyrektora Szkoły Elżbieta Oraczewska
Akademia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia.
Wycieczka klas 6, 7, 8
8 października 2018 r. uczniowie kl.4-8 odbyli wycieczkę do Krakowa. Najpierw zwiedzili Galerię Figur Stalowych, w której znajduje się ponad 50 rzeźb, wykonanych ze złomu stalowego w postaci kół zębatych, elementów skrzyń biegów, klocków hamulcowych, łańcuchów, śrub, nakrętek…, inspirowanych bohaterami filmów, komiksów i bajek, też światowe hity motoryzacji w skali 1:1. Rzeźby są doskonale wykonane. Uczniowie mogli dotknąć każdej rzeźby, a nawet wsiąść do samochodów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Następnie uczestnicy obejrzeli w Multikinie film „Dywizjon 303: historia prawdziwa” zrealizowany na podstawie książki Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem. Film pokazuje losy polskich oficerów, którzy brali udział podczas bitwy o Anglię a także ich życie prywatne.
Wycieczka podobała się uczniom ( ich opinie) i będzie stanowić materiał do napisania sprawozdania i recenzji filmu.
AW
Archiwum Aktualności