• „6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie…”

          • Również w naszym przedszkolu z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy wizyty tego niezwykłego gościa.  Święty Mikołaj nie zwiódł! Pojawił się i tym razem, zostawiając list do dzieci i ogromy worek z prezentami. Przedszkolaki z przyjemnością  wykonywały zadania przygotowane przez Świętego Mikołaja. Śpiewały piosenki, grały na instrumentach, z uwagą oglądały prezentację multimedialną, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych. Duże emocje towarzyszyły podczas wręczania prezentów, a  kulminacyjnym punktem tego dnia było jedzenie  mikołajkowych deserków, które dzieci samodzielnie  przygotowały.

                            Przedszkolaki długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że zobaczą „tego’, od kogo otrzymały wspaniałe upominki. „Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku” – tymi słowami jeden z przedszkolaków posumował nasze święto.

            B. Małek, J. Stanek

          • Listopad – podsumowanie najważniejszych aktywności w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości''

          • Co tydzień (w ramach świetlicy) pod opieką p. G. Cieślik odbywają się zajęcia robótek ręcznych z wykorzystaniem szydełek. Uczniowie ćwiczyli ściegi, a bardziej zaawansowani wykonywali maskotki oraz rękawiczki dla siebie i rodziny.

            Na godz. wychowawczej i j. polskim klasa 6 (p. A. Warszawska) przy pomocy maszyny do szycia i akcesoriów: igły, nici, nożyczek wykonała kokardy narodowe. Zapinki uczniowie wykorzystali podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            Podczas cotygodniowych zajęć koła plastyczno- fotograficznego (p. D. Kopeć) uczniowie klasy 5 i 7 poznali zawód fotografa. Zapoznali się z obsługą aparatu, a przede wszystkim obróbką zdjęć.

            Klasa 7 ( na godz. wychowawczej z p. M. Dębską ) wykorzystała kuchenny  sprzęt gospodarstwa domowego : mikser Bosch z misą obrotową oraz gofrownicę podczas przygotowania i pieczenia gofrów.

             Najmłodsi uczniowie wykorzystywali drobny sprzęt gospodarstwa domowego podczas przygotowywania zdrowego i zbilansowanego śniadania w dniu Śniadanie Daje Moc: pierwszoklasiści z wych. p. E. Oraczewską komponowali pyszne tostowane kanapki, a trzecioklasiści na zajęciach z p. D. Warszawską opiekali kromki chleba i pałaszowali je z pysznymi dodatkami. Drugoklasiści pod okiem wych. p. W. Molendy nadal pracowali na minikrosnach – to praca, która zajmuje sporo czasu, ale efekty dają wiele satysfakcji. Pierwszoklasiści wykonywali też kukiełki do przedstawienia „Kot w butach”; drewniane łyżki ozdabiali dekoracjami, łącząc je klejem na gorąco.

            Koordynatorzy

          • Kiermasz ozdób świątecznych

          • W dniach 24.11 oraz 1.12.2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty dekoracji świątecznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się za wykonywanie bombek, kartek świątecznych, lampionów stroików itp., świetnie się przy tym bawiąc. Z dużą przyjemnością obserwowaliśmy, jak dzieciaki współpracują ze sobą, dzielą się pomysłami oraz pomagają sobie wzajemnie.
            Warsztaty prowadzone były we współpracy nauczycieli – p. Gabrieli Cieślik, p. Wiesławy Molendy, p. Doroty Warszawskiej, Szkolnego Koła Wolontariatu. Środki na zakup materiałów do prac zostały przekazane przez Samorząd Uczniowski. Dzieci przyniosły także swoje elementy dekoracji, aby ich prace były jeszcze barwniejsze.
            Dziękujemy rodzicom, którzy wyposażyli dzieci w elementy do dekoracji w myśl zasady "im więcej, tym lepiej"
            Idąc za ciosem zapraszamy Państwa na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Wasze dzieci. Stoisko będzie ustawione na starej części budynku przy wejściu do szkoły.

            Serdecznie zapraszamy od 5 do 20 grudnia lub do wyczerpania zapasów :)


            Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski.

          • Wycieczka - prezent od Świętego Mikołaja dla klasy 2

          • 5 grudnia o 8.00 rozpoczęły się lekcje. Tworzyliśmy metaplany  o świętach. Oglądaliśmy film o tradycjach świątecznych. Ustalaliśmy zadania na każdy dzień do wykonania w okresie adwentu. Poszliśmy na śniadanie. Po powrocie, w sali, znaleźliśmy dziwny list. Piękna czerwona kartka, zwinięta w rulon i przewiązana zieloną wstążką. Był to list od Świętego Mikołaja. Okazało się, że on wie o wszystkim, co się dzieje w naszej klasie. Napisał, że ma dla nas niespodziankę - prezent. Prosił, abyśmy się spakowali, dokładnie ubrali i wyszli ze szkoły na spacer. Tam czekały na nas mamy Ali i Natalii, z którymi poszliśmy na przystanek autobusowy. Dłuuuugo musieliśmy czekać na spóźniony autobus, ale w końcu przyjechał. Tak dotarliśmy do Kina za Rogiem w Michałowicach. Obejrzeliśmy fantastyczny film animowany pt. "Szybcy i śnieżni", który przedstawiał wyścig saneczkowy we wsi. Sanie zaprojektowane przez Frankiego rozpadają się tuż przed przekroczeniem mety. Frankie nie akceptuje przegranej i domaga się rewanżu. Udowadnia, że jego przeciwnik Zac oszukiwał. Rewanż będzie możliwy pod warunkiem, że Frankie wraz z przyjaciółmi zbuduje nowy tor wyścigowy. Frankie wraz z przyjaciółmi przyjmuje wyzwanie. Obie drużyny przygotowują się do wyścigu. Zac, wiedząc, że ma do czynienia z wyjątkowym przeciwnikiem, nie ma skrupułów i za wszelką cenę dąży do zwycięstwa, a w wyścigu wszystkie chwyty są dozwolone. Film uczy, że nie wolno dążyć do zwycięstwa zdradzając przyjaciół, a zasada fair play jest podstawą zdrowej rywalizacji.
            Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Przy słonecznej pogodzie czekał nas krótki spacer do pizzerii Libero, a tam już pachniała gorąca pizza i pyszny sok. Po smacznym posiłku wróciliśmy autobusem do szkoły. To był na pewno niezapomniany, fantastyczny prezent od Świętego Mikołaja.


            Baaaaaardzo dziękujemy Święty Mikołaju.


            Klasa 2.

            W.M.

          • Wycieczka do Goethe Instytut

          • Dnia 02.12.2022 r. klasa 5 uczestniczyła w wycieczce do biblioteki niemieckojęzycznej Goethe Instytut.  Uczniowie zapoznali się z pracą biblioteki fizycznej i internetowej. Dowiedzieli się jak korzystać z takiej biblioteki, wypożyczać książki, czasopisma, filmy czy płyty CD oraz jak zapisać się do biblioteki i korzystać z katalogu on-line.

            Po wizycie w bibliotece klasa obejrzała film "Świąteczna niespodzianka".

            MHP

          • Wycieczka klas I – III do Krakowa

          • Nowa galeria Wycieczka klas I – III do Krakowa została dodana do albumu fotograficznego

            30 listopada br. nasi uczniowie z klas I – III, pod opieką wychowawczyń, mamy Olka, mamy Filipa oraz taty Patryka, udali się na wycieczkę do Krakowa. Dzieci obejrzały w kinie „Kijów” przedstawienie teatralne o przygodach Plastusia – uroczej maskotki z plasteliny, znanej kolejnym już pokoleniom czytelników „Plastusiowego pamiętnika”. Barwna, dynamiczna i rozśpiewana adaptacja książki przypadła do gustu dzieciom, które świetnie się bawiły, spontanicznie biły brawa i wchodziły w dialogi z aktorami.

            Po spektaklu grupa przeszła do pobliskiej historycznej kamienicy przy al. Zygmunta Krasińskiego 23, gdzie mieści się Pracownia i Muzeum  Witrażu. Jest to tzw. żywe muzeum, co oznacza, że przestrzeń udostępniona zwiedzającym przeplata się z wciąż funkcjonującą pracownią witrażową, w której artyści cały czas pracują nad nowymi dziełami. Dzieci poznały historię miejsca, dowiedziały się, jak tworzy się witraże oraz podziwiały fascynującą ekspozycję prac. Zwiedzanie zwieńczyły warsztaty praktyczne, podczas których wykonywano witrażowe zakładki do książek.

            Wycieczka była ciekawa i pouczająca. Może się stać inspiracją do spaceru po Krakowie tropem witraży z Krakowskiego Zakładu Witrażów S. G. Żeleński.

            E. O.

        • Konkurs Andrzejkowy Harry Potter i Czara Ognia - wyniki
          • Konkurs Andrzejkowy Harry Potter i Czara Ognia - wyniki

          • W dniach 21.11-25.11.2022r. uczniowie naszej szkoły zmagali się w kolejnej edycji Konkursu Andrzejkowego. Tym razem konkurs dotyczył czwartej cześć z serii o Harrym Potterze. Konkurs odbył się w formie online. Przez pięć dni ochotnicy z klas IV-VIII wykonywali zadania z języka polskiego i języka angielskiego weryfikujące ich znajomość książki i filmu pod tytułem: „Harry Potter i Czara Ognia”. Uczniowie rozwiązali następujące zadania:

            22.11.  (poniedziałek) – zadanie z języka angielskiego; wykreślana

            23.11. (wtorek) – zadanie z języka polskiego; odwrócona krzyżówka ze słownictwem z książki,

            24.11. (środa) – zadanie z języka angielskiego; opis smoka i jego ilustracja

            25.11. (czwartek) – zadanie z języka polskiego; ogłoszenie o balu

            26.11. (piątek) – zadanie z języka polskiego i angielskiego; rozpoznawanie kogo lub czego dotyczą cytaty z książki

            Bardzo cieszymy się z pozytywnego odbioru konkursu. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które ufundował dyrektor szkoły – Krzysztof Zadora. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ze względu na dużą liczbę uczniów z podobną ilością punktów za zadania, postanowiliśmy wyróżnić następujących uczniów:

            Patryk Chamielec kl.VII

            Amelia Nurek kl. VIII

            Emilia Józefczyk kl. IV

            Przemysław Nogieć kl. VII

            Kamil Krzyworzeka kl. V

            Paweł Leszczyński kl. VI

            Julia Kasprzyk kl. VIII

            Milena Turek kl. VIII

            Malwina Nielepiec kl.V

            Gabriela Łudzik kl.VII

            Maja Nogieć kl.V

            Adam Kluzek kl.VI

            Jakub Gadzina kl.V

            Zuzanna Krawczyk kl.IV

             

            Serdecznie gratulujemy!

             

            Edyta Jęczmionek

            Aneta Skowron-Margosiak

             

          • Nowości czytelnicze

          • Do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowości wydawnicze oraz lektury szkolne. Zarówno młodsi, jak i nieco starsi znajdą coś dla siebie, żeby poczytać w zimowe wieczory. Ponadto w naszej bibliotece znajduje się także literatura obcojęzyczna ( w języku angielskim, niemieckim oraz ukraińskim). Zapraszam!

            Bibliotekarz

          • I Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego

          • Dnia 29.11.2022 trzy uczennice naszej szkoły: Hanna Cieślik, Magdalena Knot i Katarzyna Winiarska wzięły udział w I Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Inicjatorem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. Uczennice klasy ósmej razem z innymi uczniami szkół z powiatu krakowskiego zmierzyły się w teście sprawdzającym wiedzę z j. angielskiego. Mimo iż nie zajęły miejsca na podium, dziewczynki otrzymały upominki i dyplomy upamiętniające udział w konkursie. Odwiedzenie szkoły było dla naszych uczennic ciekawym doświadczeniem, dowiedziały się wiele o działalności szkoły i kursach jakie oferuje. Wysłuchały również prezentacji w j. angielskim przedstawionej przez ucznia z Belgii. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

            E.J.

          • Program Edukacyjny "Trzymaj formę"

          • Nowa galeria Program Edukacyjny "Trzymaj formę" została dodana do albumu fotograficznego

            W bieżącym roku szkolnym klasa VII wzięła udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży szkolnej prozdrowotnych nawyków. Można to osiągnąć poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia oraz zbilansowanej diety. O naszym zdrowiu decydujemy my sami. Niestety nieprawidłowe nawyki żywieniowe i coraz mniejsza aktywność fizyczna mają niekorzystny wpływ na stan naszego zdrowia!

            Na lekcjach biologii uczniowie dowiedzieli się, co to jest dieta zbilansowana oraz jakie produkty pokarmowe są niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Poznali 10 zasad zdrowego żywienia, obliczyli swój wskaźnik BMI i porównali z normą. Poznali przyczyny i skutki zaburzeń odżywiania. Uczniowie samodzielnie wykonali plakat pt. „Piramida żywienia i zdrowego stylu życia”. Następnie w grupach wykonali zdrowe śniadanie. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością – przygotowane plakaty były barwne i pomysłowe, a śniadanie urozmaicone i kolorowe.

             Niewątpliwie program jest bardzo potrzebny, gdyż uświadamia nam, jaki wpływ mamy na swoje zdrowie.

            K. Płażek-Opyrchał

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

            25 listopada wypada Dzień Pluszowego Misia. Jego tradycja nie jest długa, albowiem po raz pierwszy zaczęto świętować ten dzień w setną rocznicę powstania maskotki, tj. w 2002 roku.                                                                 

            W naszej szkole obchodziliśmy to święto 24 listopada. Każdy uczeń, jak corocznie,  przyniósł  ulubionego misia do szkoły.                         

            Uczniowie w poszczególnych klasach zostali zapoznani z historią powstania maskotki,  poznali różne gatunki niedźwiedzi żyjących na różnych kontynentach i w różnych środowiskach. Przypomnieli sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce misie - postaci z bajek. Pojawił się Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Coralgol, oraz wiele innych. Powstały prace pisemne – opis misia maskotki, plastyczne – maski, opaski, tańce ilustrujące piosenki o misiach.

            Wszyscy uczniowie spotkali się razem, aby podziwiać dzieci występujące w konkursie „Taneczne opowieści z misiem i dla misia”. Spotkanie rozpoczęły przedszkolaki wspólnym tańcem o misiu. Następnie rozpoczęły się występy konkursowe. Występy były po prostu FANTASTYCZNE. Klasa 2 zaśpiewała piosenkę o głodnym misiu, przy aktywnym udziale całej publiczności. Wszyscy nauczyliśmy się wierszyka o misiu, który lubił miód. Gdy jury obradowało, wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii misia, rozwiązaliśmy quiz z wiedzy o niedźwiedziach.

            Na koniec wszyscy mieliśmy świetną zabawę na sali gimnastycznej – Misiowe andrzejki pełne tańca, zabawy, a nawet ćwiczeń akrobatycznych.

            Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pięknie wykonanych prac i zwycięstw w konkursie, a Rodzicom życzymy, aby i oni z tej okazji przypomnieli sobie swojego pluszaka z dzieciństwa.

            J.Stanek, B.Małek, W. Molenda

          • Dyskoteka andrzejkowa

          • Nowa galeria Dyskoteka andrzejkowa została dodana do albumu fotograficznego

            W środę (23 listopada) Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna pana Stefana Tochowicza zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas IV-VIII. Impreza miała charakter taneczno-muzyczny. Nad oprawą muzyczną i doborem przebojów podczas dyskoteki czuwali DJe z klasy ósmej: Przemysław Kaleta, Adam Bartuś, Łukasz Rogala, Paweł Róg i Filip Kaczkowski. Dekoracją, przygotowaniem napojów oraz drobnych przegryzek zajął się Samorząd Uczniowski: Oliwia Małek, Hanna Cieślik, Przemysław Nogieć i Wojciech Róg. Wszyscy obecni doskonale się bawili, a po zakończonej dyskotece z wielką chęcią zaangażowali się w sprzątanie szkoły. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia panu Leszkowi Dudkowi, który czuwał nad jakością pracy sprzętu nagłaśniającego oraz opiekunom: pani Magdalenie Dębskiej, pani Iwonie Gadzinie i panu Przemysławowi Nogciowi. Dochód z dyskoteki zostanie przeznaczony na działalność Samorządu Uczniowskiego.
            S.T.

        • https://rodzinaszkoljadwizanskich.pl/
          • XI Forum w Krakowie

          • Dnia 19 listopada (sobota), w godz. 8.00 – 13.00 , odbyło się w Krakowie XI Forum Dyrektorów i Nauczycieli Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej.

            Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Katedrze sprawowaną przez nowego proboszcza parafii archikatedralnej pw. Św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu – ks. kan. Pawła Barana. Funkcję tę pełni od 1.09.2022r.

            Potem wszyscy obecni udali się do seminarium duchownego, gdzie wysłuchali wykładu, o grobie królowej Jadwigi,  profesora  Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie – ks. Jacka Urbana.

            Następnie przedstawiono sprawozdanie z pracy zarządu Rodziny Szkół i plany na ten rok szkolny:

            1. Odbędzie się VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej” ( dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych)
            2. Zaplanowano Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla klas 0-3 i 4-8.
            3. Zjazd Szkół w Krakowie odbędzie się 2 czerwca 2023r. (piątek).
            4. Wydarzenia szkół związane z Patronką przesyłamy  na email Rodziny.
            5. Jest możliwość zwiedzenia Katedry po wcześniejszym uzgodnieniu.

            Forum zakończyło się ucztą dla ciała , a następnie wizytą na Cmentarzu Rakowickim – złożeniem wiązanki na grobie byłego proboszcza Katedry Wawelskiej -  ks. Zdzisława Sochackiego.

             

            Alina Warszawska – uczestniczka Forum                                                                          

          • Ważna lekcja historii

          • Dnia 16 listopada 2022 r., wczesnym porankiem, uczniowie klasy siódmej i ósmej pod opieką p. D. Kopeć, p. K. Bieroń i p. E. Garbali wyruszyli na wycieczkę do jednego z najważniejszych miejsc w historii Polski - Muzeum Auschwitz Birkenau. 

            Przed samym wejściem do niemieckiego obozu koncentracyjnego powstałego w czasie okupacji na terenie Polski ukazał się nam słynny napis: „Arbeit macht frei”, czyli: „Praca czyni wolnym” - sarkastyczny tekst umieszczony przez Niemców. Po przekroczeniu bramy młodzi ludzie poczuli powagę miejsca, w którym się znajdowali. Niewątpliwie jest to najsmutniejsze miejsce na świecie, przepełnione ludzką tragedią, barbarzyństwem, nienawiścią i upadkiem człowieczeństwa. W skupieniu zwiedziliśmy cały teren byłego obozu. Puste cele, krematoria, fotografie na ścianach czy bloki z osobistymi rzeczami więźniów to tylko część przerażającego obrazu obozu. Na twarzach naszych uczniów ukazały się łzy wzruszenia.

            Kolejnym punktem wyjazdu był obóz Birkenau. Wejście do niego stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez która kiedyś przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu uczniowie mogli zobaczyć pozostałości po barakach, w których przetrzymywano więźniów, oraz ruiny komór gazowych z krematoriami. 

            Około godziny 15:00 wróciliśmy pod szkołę. To była poruszająca lekcja historii. Ta wycieczka na pewno utkwi w pamięci uczniów na długi czas. 

            Daria Kopeć

          • Wycieczka do Krakowa

          • Jak poprawić sobie humor w deszczowy jesienny dzień? Przedszkolaki to wiedzą – wybrać się na wycieczkę! 16 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w „Teatralnym widowisku balonowym” w kinie Kijów.  Balonowe kostiumy, balonowa scenografia i  balonowe dekoracje zachwyciły młodych widzów. W bajecznym świecie Balonolandii, w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, poznaliśmy niezwykłe przygody króla Szarla i księżniczki Szarlotty. Przedstawienie wzbogaciły cyrkowe triki i sztuczki oraz interaktywne zabawy, w które angażowana była widownia. Naładowani pozytywną energią, udaliśmy do Muzeum i Pracowni Witrażu – najstarszego, nieprzerwanie działającego tego typu miejsca w Polsce.  Zwiedzając pracownię, mieliśmy niepowtarzalną okazję obserwować niezmieniony od setek lat proces powstawania witraży. Jednocześnie na własne oczy mogliśmy podejrzeć, jak pracują artyści i rzemieślnicy i jakie narzędzia wykorzystują w swojej pracy.  Sama pracownia to jednak nie wszystko! Drugą część budynku zajmuje muzeum, gdzie w ciemnościach podziwialiśmy wspaniałą ekspozycję witraży zawierającą wybitne dzieła współczesne, jak i historyczne.  Pobyt w tym niezwykłym miejscu zakończył się warsztatami, podczas których -  choć na chwilę  mogliśmy się stać artystami-witrażystami.

            Wycieczka okazała się doskonałym pomysłem na poprawienie humoru, zdobycie nowych doświadczeń i pogłębienie wiedzy.

             

            Justyna Sanek

            Bożena Małek

          • IV GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          • Nowa galeria IV GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA została dodana do albumu fotograficznego

            Czytam, bo lubię i tym się chlubię” – pod takim hasłem odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie IV Gminny Konkurs Pięknego Czytania, a miało to miejsce 16 listopada 2022 r.

            Konkurs skierowany był do wszystkich szkół z gminy Iwanowice: Celin, Damic, Iwanowic, Naramy, Poskwitowa, Sieciechowic, Sułkowic i Widomej, które reprezentowali uczniowie klas 2-3 wyłonieni w etapie szkolnym. W tym roku dzieci przygotowały czytanie legend polskich; wykazały się doskonałymi umiejętnościami.

            Komisja w składzie: p. Magdalena Lech - dyrektor GCKiB w Iwanowicach, p. Marzena Durbacz - bibliotekarz  Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice, p. Krzysztof Zadora - dyrektor PSP w Naramie przyznała następujące miejsca:

            I miejsce  - Stanisław Świstowski (SP Widoma)

            II miejsce - Tomasz Kołodziejczyk ( SP Narama)

            III miejsce  -  Patrycja Kuc (SP Celiny)

            Wyróżnienia:

            Filip Domagała (SP Sieciechowice), Julianna Kralka (SP Damice), Oliwier Baranek (SP Iwanowice), Alicja Tynor (SP Narama).

            Wszyscy uczestnicy (16 osób) otrzymali pamiątkowe dyplomy i zestawy gadżetów sfinansowane z budżetu gminy (ze środków finansowych GPPiRPA),a laureaci i wyróżnieni nagrody książkowe ufundowane przez szkołę w Naramie. W ramach podziękowań nagrody książkowe otrzymali też, od organizatora, opiekunowie przygotowujący uczniów do konkursu oraz komisja.

            Gratulujemy Uczniom, a Państwu serdecznie dziękujemy!

            Agnieszka Nielepiec

          • Godzina wychowawcza w klasie 8

          • Nowa galeria Godzina wychowawcza w klasie 8 została dodana do albumu fotograficznego

            14 listopada podczas godziny wychowawczej, klasa VIII miała przyjemność poznać specyfikę pracy strażaka. Gościliśmy przedstawiciela Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej – Pana Daniela Bednarczyka oraz przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej z Naramy – Pana Łukasza Kurowskiego.
            Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi, a także prowadzi wiele innych działań na rzecz społeczeństwa dbając o bezpieczeństwo mieszkańców wsi i miast. Interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi. Panowie zdradzili również jak zostać strażakiem, a także jak wygląda rekrutacja do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.
            Dziękujemy za atrakcyjne i ważne zajęcia. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

            Wychowawca klasy – Daria Kopeć

          • Gminne Terenowe Biegi Niepodległości

          • Nowa galeria Gminne Biegi Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

            10 listopada uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Terenowym Biegu Niepodległości w kompleksie leśnym Goszcza – Polanowice.
            Sztafeta klas VII – VIII w składzie: Zofia Brak, Julia Tynor, Adam Bartuś, Maciej Domański zajęła bardzo wysokie II miejsce.
            Sztafeta klas IV – VI w składzie: Wiktoria Gumula, Wiktoria Kluzek, Filip Matuszewski i Kacper Sitarz zdobyła wysokie III miejsce.
            W biegu indywidualnym najwyżej uplasowała się Magdalena Knot (kl. VIII) zajmując III miejsce w swojej kategorii. Weronika Cieślik (kl. V) zajęła V miejsce, Filip Bednarczyk (kl. VI) zajął V miejsce, a Filip Goliński (kl. VIII) zajął VI miejsce.

            Wszystkim reprezentantom gratulujemy i życzymy kolejny sukcesów sportowych.

            Daria Kopeć

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im.Świętej Jadwigi Królowej w Naramie
      • (12)3885005 Numery wewnętrzne: 21 - Sekretariat, 23 - Pokój nauczycielski, 24 - Biblioteka, 25 - Fax, 23 - Pedagog szkolny, 27 - Jadalnia,
      • ul. Centralna 49, 32-095 Narama woj. małopolskie Poland
      • Godziny pracy sekretariatu:7:30 - 15:00
    • Logowanie