24 kwietnia 2018r. (wtorek) o godz. 19:00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie nauczycieli z przedstawicielami Rady Rodziców w sprawie organizacji Pikniku Rodzinnego (Święta Szkoły) planowanego na dzień 10 czerwca 2018 r. (niedziela).
Informacja
„Wiersz reklamujący książkę, czytanie, bibliotekę”
1. Organizatorem Konkursu jest: Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie.
2. Cel Konkursu to rozbudzenie zainteresowań literackich, promocja czytelnictwa i bibliotek szkolnych.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
I – uczniowie kl. 1-3II – uczniowie kl. 4-7
3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie do biblioteki szkolnej utworu poetyckiego, w terminie do dnia 21.05.2018r. (poniedziałek)
Wymogi dotyczące prac konkursowych: własny (napisany przez siebie) wiersz – utwór poetycki, nigdzie dotąd niepublikowany, poświęcony, książce, odnoszący się do biblioteki i czytania. Forma wiersza dowolna.
4. Do utworów konkursowych należy dołączyć dane osobowe /imię, nazwisko, klasa (na odwrocie strony).
5.Oceny prac dokona Jury powołane przez Organizatora.
6. W każdej z kategorii zostaną przyznane nagrody oraz wyróżnienia. O ich podziale decydować będzie Jury.7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w siedzibie Biblioteki Szkolnej. Laureaci konkursu wystąpią podczas Święta Szkoły.
8. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
9. Nagrodzone prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz w zakładce „Biblioteka”.
Ciekawa lekcja języka polskiego w kl. 7
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ciekawa lekcja języka polskiego w kl. 7.
Czerwony Kapturek w wykonaniu klasy 4
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czerwony Kapturek w wykonaniu klasy 4.
Informacja
18 (środa), 19 (czwartek), 20 (piątek) kwietnia 2018r. odbywa się w szkole egzamin gimnazjalny.
9:00 – egzamin (uczniowie klasy III przychodzą na godz. ~8:30)
Uczniowie Oddziału Przedszkolnego, klas I – VII szkoły podstawowej i kl. II gimnazjalna nie mają lekcji –uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Jest możliwość przyprowadzenia dziecka na zajęcia świetlicowe w godzinach od 7:00 – 17:00
Odwołane zostały dodatkowe zajęcia języka angielskiego, catering oraz wyjazd na basen w piątek.
20.04 (piątek) uczniowie, którzy przynieśli zgody jadą na wycieczkę do Nadarzyna k. Warszawy – wyjazd o godz. 8:00 spod szkoły.
„Teatr Jednego Aktora”
Dnia 07.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie odbył się, XV Gminny Konkurs Recytacji „Teatr Jednego Aktora” pt. „Humor w poezji dziecięcej”. Szkołę Podstawową w Naramie reprezentowali:
Hanna Binczycka (kl. 0a), która zajęła I miejsce
Wiktoria Gumula (kl. 0b), która zajęła II miejsce
Natalia Chojecka (kl. I), która otrzymała wyróżnienie
Patryk Chamielec (kl. II), który otrzymał wyróżnienie
Weronika Kuś (kl. III), która zajęła II miejsce
Należy podkreślić, iż rywalizacja była zacięta, a uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności aktorskich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Informacja
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie informuje, że wszystkie podania z prośbą o przyjęcie dzieci do szkoły zostały rozpatrzone pozytywnie.
W roku szkolnym 2018/2019 będą utworzone dwie grupy w oddziale przedszkolnym:
Kl. 0 A pięciolatki wychowawca p. Justyna Stanek – 14 dzieci
Kl. 0B sześciolatki wychowawca p. Bożena Małek – 13 dzieci
oraz jedna klasa pierwsza:
wychowawca p. Wiesława Molenda – 22 uczniów.
PRACE PLASYCZNE
ZAPRASZAMY DO GALERII PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW ORAZ DO ZAKŁADKI POD TYM SAMYM TYTUŁEM
https://szkolawnaramie.edupage.org/album/?#gallery/576
Konkurs biblijny
Na początku marca uczennica klasy czwartej Natalia Trela wzięła udział w etapie rejonowym XXIII edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Materiał konkursowy obejmował treść Ewangelii według świętego Marka oraz wybrane rozdziały z Księgi Estery. Natalii nie udało się dostać do finału, ale dla czwartoklasistki etap rejonowy jest dużym sukcesem. Gratulujemy wytrwałości!
Ankiety dla rodziców uczniów z klas 6,7,2G, IIIG
W związku z Rozporządzeniem MEN z dnia 22 stycznia 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zakresu i form prowadzenia w szkołach i placówkach systemu oświaty działalności wychowawczej, edukacyjnej, informacyjnej i profilaktycznej w celu przeciwdziałania narkomanii prosimy o wypełnienie ankiet w zakresie występujących w środowisku szkolnym zagrożeń związanych z używaniem substancji psychotropowych, środków zastępczych oraz nowych substancji psychoaktywnych. Ankieta jest anonimowa, jej wyniki pozwolą na ukierunkowane prowadzenie działań profilaktycznych szkoły. Ankiety dostępne są na dzienniku elektronicznym.
Drodzy rodzice – oddając elektrośmieci wspieracie szkołę!
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Akcji „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
Termin akcji: 26 marca – 13 kwietnia 2018r.
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: parking przy szkole
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.
Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!.
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które chcą oddać do utylizacji sprzęt przeznaczony do likwidacji, a tym samym zwiększyć szanse szkoły na ciekawe nagrody.
Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx.pdf
Rada Rodziców zaprasza (08.04.2018r.) - Niedziela z Planszówkami
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Planszówki.
Życzenia
"Zaledwie zimy minęła pogróżka,
W sad nagi wchodzi wiosna, nowicjuszka, [...]
Jakoś inaczej niż zwykle kur pieje,
Dziwnie piotrowo, wieszczo, przedwiosennie,
Budząc niepokój razem i nadzieję."- najlepsze życzenia na nadchodzące Święta Wielkanocne wszystkim Rodzicom, Uczniom i Przyjaciołom naszej szkoły składa Dyrektor i Zespół ds. Promocji i Rozwoju Szkoły.
Mazurki w wykonaniu kl. 2
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mazurki w wykonaniu kl. 2.
Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Prelekcja historyczna
Dnia 22 marca 2018r. klasa VII pod opieką p. G. Cieślik i p. A. Nielepiec wyruszyła autobusem do Szkoły Podstawowej w Iwanowicach na Prelekcję Historyczną organizowaną w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem prelekcji w wykonaniu p. Anny Mączki (dziennikarki radiowej i telewizyjnej) oraz p. Adama Miski (kustosza Muzeum Regionalnego w Iwanowicach)było Powstanie Styczniowe, ukazane przez pokaz filmowy i krótką rekonstrukcję. Efektowną oprawę imprezy zapewnili członkowie grupy rekonstrukcyjnej (uczniowie szkoły w Iwanowicach), którzy w strojach historycznych z epoki Powstania Styczniowego wcielili się w postacie: gen. Wojciecha Chrzanowskiego (ur. w Biskupicach, gmina Iwanowice), Anny Henryki Pustowójtówny (córki polskiej szlachcianki i rosyjskiego oficera, która brała udział m.in. w bitwie pod Skałą) oraz Franciszka Rochebrune (Francuza-oficera i twórcy Żuawów Śmierci m.in. na terenie Miechowa czy Ojcowa). Druga prelekcja będzie miała miejsce w czerwcu, a potem na początku nowego roku szkolnego. Uwieńczeniem projektu będzie historyczny konkurs dla uczniów.
Dziękujemy Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach – p. Monice Świątek za zaproszenie.
AN
Wycieczka kl. 5 i 6
22 marca 2018 roku uczniowie klas 5-6 , pod opieką wychowawców, wybrali się na zaplanowaną wycieczkę do Krakowa.
Najpierw udali sie do teatru Groteska na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" w reżyserii Adolfa Weltscheka. Przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół aktorzy odegrali w żywym planie. Przez dwie godziny uczniowie "rozkoszowali się" dowcipnymi dialogami i licznymi piosenkami wykonanymi w atrakcyjnej konwencji musicalu.
Następnie odbyli wizytę w Muzeum Podziemi Rynku. Spacerując
( z przewodnikiem) szlakiem turystycznym "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa" podziwiali zabytki średniowiecznego miasta: monety, przybory higieniczne, gliniane figurki, ozdoby.... Zatrzymali się przy unikatowej na skalę światową, ważącą 693 kg, bryłą cennego wówczas ołowiu spod Olkusza. Zobaczyli też oryginalne fundamenty chat z przełomu XII/XIII w. oraz rekonstrukcje warsztatów złotnika i kowala. Dodatkową atrakcją była wizyta w specjalnym pokoju, gdzie obejrzeli mechaniczny teatrzyk "Legenda o dawnym Krakowie".
Wycieczka była wartościowa; dowodem były pisemne wypowiedzi uczniów, na języku polskim , w formie sprawozdania.
Dzień liczby PI
19 marca odbyły się niezwykłe imieniny-imieniny liczby. Święto liczby π obchodzone po raz pierwszy w 1988 r. w San Francisco docenili również nasi uczniowie i przygotowali wspaniałe przyjęcie. A. Browarnik, E.Lotko, K. Skowrońska, L. Żurek z klasy II gimnazjum przyniosły niezwykły poczęstunek z motywami matematycznymi oraz przygotowały dekorację. F. Winiarski dzięki animowanej prezentacji przybliżył uczniom niezwykłość liczby, a w konkursach przygotowanych przez O. Rerutko i M. Biziaka można było sprawdzić swoją wiedzę.
Piękny wiersz o liczbie π noblistki W. Szymborskiej wyrecytowała przy nastrojowej muzyce L. Żurek.
Ustanowiony został rekord szkoły w zapamiętaniu rozwinięcia dziesiętnego liczby. Rekordzistą został M.Róg, uczeń III gimnazjum z wynikiem 80 cyfr.
Finałem uroczystości było rozwinięcie najdłuższego papieru toaletowego, na którym W.Żaba wypisała kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego naszej liczby-solenizantki oraz poczęstunek.
Udział w targach edukacyjnych
8 marca 2018 r. uczniowie klasy III naszego gimnazjum wraz z wychowawcą udali się do Zespołu Szkół w Michałowicach, by wziąć udział w targach edukacyjnych, w czasie których swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało wiele szkół technicznych i licealnych funkcjonujących w Krakowie.
Uczniowie zebrali wiele ulotek i plakatów, które pomogą im zdecydować o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Zostali też zapoznani z terminami dni otwartych, przygotowanych przez poszczególne placówki edukacyjne. Szczególnie cenne okazało się spotkanie z wieloma absolwentami naszej szkoły, którzy zaprezentowali zalety i wady szkół, do których obecnie uczęszczają. Nasi trzecioklasiści upewnili się w dokonanych wcześniej wyborach lub powiększyli listę szkół, które będą brać pod uwagę, dokonując ostatecznego rozstrzygnięcia. Na pewno decydujące okażą się wyniki egzaminów i suma zdobytych punktów oraz obejrzenie szkoły z bliska w czasie dni otwartych.
Wyjazd na gminne targi edukacyjne został oceniony przez uczniów jako potrzebny i udany. Warto kontynuować tę tradycję w przyszłości. Bardzo miłą niespodziankę przygotowali chłopcy kl. III, zapraszając w Dniu Kobiet koleżanki i wychowawczynię na pizzę. Pozwoliło to przyjemnie spędzić czas oczekiwania na autobus.
„W krzywym zwierciadle”
W środę 7 marca br. uczniowie klas drugiej i trzeciej naszego gimnazjum pod opieką p. K. Korczyńskiej i p. B. Borek wybrali się do Krakowa na spektakl pt. „W krzywym zwierciadle”, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Przedstawienie zostało poświęcone przede wszystkim problemowi niemocy twórczej, z którym boryka się główny bohater sztuki. W jego gabinecie pojawiają się bohaterowie znanych dramatów oraz postaci realne. W końcu udaje mu się stworzyć scenariusz filmu, który przypada do gustu wydawcy. Czy jednak obroni się on jako dzieło sztuki? Czy we współczesnym skomercjalizowanym świecie można jeszcze stworzyć coś odkrywczego? To tylko niektóre pytania, jakie stawia sobie widz po obejrzeniu tego niewątpliwie dobrze zagranego spektaklu.
Przedstawienie daje do myślenia, ale również prezentuje różne konwencje teatralne, dlatego jest dobrą, choć niełatwą w odbiorze, propozycją dla młodzieży.
Archiwum Aktualności