Wycieczka do Centrum Kultury i Bibliotek w Michałowicach
18.05.2018r. klasa 3 PSP pod opieką p. W. Molendy i p. A. Nielepiec wyruszyła autobusem MPK do Centrum Kultury i Bibliotek w Michałowicach. W Kinie Za Rogiem obejrzeli film pt. „Wakacje Mikołajka”. To czwarta, przedostatnia część kultowej serii o przygodach Mikołajka – sympatycznego małego urwisa z francuskiego miasteczka. Następnie udali się do biblioteki na warsztaty pt. „Od rysunków naskalnych do czytnika ebooków”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z historią książki i pisma; poznali różne formy książki. Na zakończenie zajęć uczestnicy uczyli się pisać swoje imię (korzystali z alfabetu sumeryjskiego) na tworzywie przypominającym tabliczki gliniane.
Dziękujemy pani z biblioteki za przygotowanie interesujących zajęć oraz ciepłą herbatkę, gdyż deszczowa pogoda nie rozpieszczała. Wizyta w Centrum Kultury i Bibliotek w Michałowicach bardzo się podobała. Na pewno uczniowie wrócą do niej z rodzicami, by wypożyczać książki lub obejrzeć ciekawy film.
Warsztaty drukarskie
15.05.2018r. kl. 2 PSP pod opieką pani E. Oraczewskiej i p. A. Nielepiec wyruszyła autobusem MPK do Publicznej Biblioteki w Michałowicach na warsztaty pt. ”Era Gutenberga”. Zajęcia nawiązywały do czasów wielkiego XV-wiecznego mistrza Jana Gutenberga. Osoby, które prowadziły warsztaty drukarskie występowały w dawnych strojach rzemieślniczych (zecer, drukarz). Prawdziwą jednak atrakcją była duża prasa drukarska wzorowana na prasie z czasów ery Gutenberga. Wszyscy uczestnicy po wcześniejszym przygotowaniu czcionek samodzielnie drukowali certyfikat młodego czeladnika. Końcowym etapem naszej przygody z drukiem było przygotowanie ilustracji do książek. Pełni wrażeń (z pamiątkami) wróciliśmy do szkoły. AN
Warsztaty drukarskie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Drukarnia.
Kaligramy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kaligramy.
Spotkanie z pisarzem
11 maja 2018r. klasy 1 i 5 PSP pod opieką p. Doroty Warszawskiej oraz p. Agnieszki Nielepiec, korzystając z zaproszenia Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach pojechały na spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem. Spotkanie było zorganizowane w Szkole w Iwanowicach.
Pan Marcin Kozioł jest autorem lektury szkolnej (dla kl.4-6) pt. „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy” oraz serii o „Wombacie Maksymilianie”, która jest odbiciem podróżniczej pasji autora.
Spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” wypełnione animacjami, zdjęciami oraz doświadczenia naukowe z uczniami - bardzo się podobały naszym uczniom. Przy okazji poznali losy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Niezwykłe przygody „Detektywów na kółkach” zachęcają do przeczytania lektury.
AN
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018
Wyróżnienie otrzymali:
Adam Bartuś kl. 3 PSP w kategorii Maluch
Krzysztof Dumnicki kl. II Gim w kategorii Kadet
Filip Winiarski kl. III Gim w kategorii Junior
Mikołaj Biziak kl. III Gim. w kategorii Junior
Gratulujemy!
Nadeszły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Krolowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”
W etapie szkolnym wzięły udział 32 szkoły podstawowe i 12 szkół ponadpodstawowych. Miło nam zakomunikować, że do finału, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie zakwalifikowały się obie nasze szkoły. Drużyna ze szkoły podstawowej (Wiktoria Górska, Maciej Dryniak, Klaudia Kluzek z klasy 6) uzyskała w teście wiedzy łącznie 181 punktów i uplasowała się na trzecim miejscu. Drużyna gimnazjalna (Amelia Browarnik, Julia Kowina z klasy II i Filip Olchawski z klasy III) zdobyła 135 punktów i również zajęła trzecie miejsce. Brawo!. Gratulujemy uczniom i nauczycielom (p. A. Warszawskiej, p. B. Borek) i trzymamy mocno kciuki za równie wysoki wynik w finale.
Kolejny Warsaw Comic Con za nami!
W niedzielę wieczorem 22 kwietnia 2018 r. zakończyła się trzecia edycja Warsaw Comic Conu – największego w Polsce festiwalu popkultury. Na wydarzenie, do Warszawy, zjechały gwiazdy filmów i seriali z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, a nawet Australii. Gościem specjalnym imprezy był dawno niewidziany na tego typu eventach Andrzej Sapkowski.
Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć także i nas, uczniów, uczennic
i pracowników szkoły w Naramie.Trzydniowy program Warsaw Comic Conu wypełniony był wieloma atrakcjami. My korzystaliśmy z nich 20 kwietnia 2018 r.
Jak na comic con przystało, częścią wydarzenia była wielka wystawa komiksów z działami takich mistrzów, jak: Andreas Martens (Rork), Glenn Fabry (Kaznodzieja) czy Janusz Christa (Kajko i Kokosz). Nie zabrakło także rywalizacji cosplayerów – odbyły się aż trzy konkursy, w tym eliminacje do mistrzostw świata w Chinach. Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli zwiedzać strefy tematyczne. W Strefie Star Wars na odwiedzających czekała m.in. replika kantyny Mos Easily czy wielkie modele filmowych statków. HBO zaprezentowało Strefę Westworld, a AMC Fear The Walking Dead. Postapokaliptyczny klimat można było poczuć w Strefie Postapo. Swój nowy film – Jurassic World: Upadłe Królestwo – promował także Universal.
Na stoisku TVP2, podczas Warsaw Comic Conu, promowała swoje show „The Voice of Poland”. Odwiedzający mogli wziąć udział w karaoke oraz zrobić sobie zdjęcie na fotelach jurorskich.
Razem z Warsaw Comic Con obyła się także trzecia edycja ROKO Good Game – Warszawskich Targów Gier z turniejami i rozgrywkami Polskiej Ligii Esportowej oraz premierowa impreza – Festiwal Czytelnictwa Warsaw Book Show z udziałem kilkunastu polskich autorów.
Kolejna edycja Warsaw Comic Con odbywać się będzie jesienią 2018 r. Kto wie, może i tym razem wybierzemy się do Nadarzyna podziwiać wytwory współczesnej popkultury.
B. Sz.
Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
Cyfrowobezpieczni, czyli jacy?
Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.
Realizując projekt szczególną wagę przywiązuje się do tego, by umiejętnie motywować dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Projekt proponuje systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.'
Certyfikowanym Edukatorem Bezpieczeństwa Cyfrowego z ramienia MEN jest Pani Bernadetta Szkarłat.
Dzień Ziemi 2018
26 kwietnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne, które na całym świecie odbywa się 22 kwietnia. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi.
Program uroczystości był bardzo bogaty. Na początku pani dyrektor Elżbieta Oraczewska wręczyła nagrody uzyskane w konkursie plastycznym pt. „Jak chronić środowisko naturalne?”. Prace konkursowe oceniano w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie uczniowie klasy VII PSP oraz II gimnazjum zaprezentowali program słowno-poetycki „MOJA ZIEMIA-MÓJ DOM”. „Jeśli ludzie na ziemi nie zaczną działać szybko i zdecydowanie , przyszłość ziemi będzie zagrożona „– to fragment scenariusza. Chór szkolny zaśpiewał piosenkę pt. „Warto żyć”. Młodsze dzieci z klasy II PSP przedstawiły teatrzyk kukiełkowy pt. ”Kto zjadł sałatę?”. Na zakończenie uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali swoje prezentacje multimedialne, wykonane w ramach projektu edukacyjnego – „Dlaczego brakuje czystej wody?”, „Przyczyny wymierania gatunków” i „Globalne ocieplenie”. Uroczystość została przygotowana przez nauczycielki: Krystynę Płażek-Opyrchał, Jadwigę Stachura oraz Katarzynę Bieroń.
Tegoroczne obchody Dnia Ziemi były prawdziwa lekcją ekologii, w czasie której uczniowie mogli się nauczyć, jak postępować by chronić nasze wspólne dobro – planetę Ziemię.
Reprezentacja szkolna na Gminnych uroczystościach
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Reprezentacja szkolna na Gminnych uroczystościach.
Wycieczka do ZOO
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do ZOO.
Udział w konkursie piosenki
24 kwietnia 2018 roku w Klubie Kuźnia w Nowej Hucie odbył się kolejny raz konkurs piosenki oraz krótkiej formy scenicznej. Poziom był bardzo wysoki. Można było obejrzeć przedstawienia w języku angielskim i francuskim oraz posłuchać piosenek w tychże językach. Naszą szkołę godnie reprezentowała Martyna Zawadzka z klasy VII, która zagrała na gitarze i zaśpiewała piosenkę pt. Somewhere over the Rainbow. Był to debiut wokalny i sceniczny Martyny, która pokonała tremę i pięknie zaśpiewała przed dużą i wymagającą publicznością!
Brawo Martyna! Życzymy dalszych sukcesów!
Kolejny sukces naszych uczniów
25 kwietnia 2018r. odbyły się XV Gminne Zawody Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej w Widomej
I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Justyna Sajmbor kl. VII, Maciej Dryniak kl. VI, Filip Opalski kl. VI, Gabriela Skowrońska kl. V
Indywidualnie:
I miejsce – Justyna Sajmbor kl. VII
III miejsce – Filip Opalski kl. VI
III miejsce – Gabriela Skowrońska kl. V
Gratulujemy!
Dziękujemy rodzicom panu Stanisławowi Dryniakowi i panu Dariuszowi Skowrońskiemu za transport dzieci na zawody.
I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym
23 kwietnia 2018r. odbył się VII Gminny Konkurs Matematyczny „Wielki Mały Matematyk” dla klas II-III zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej
I miejsce ex aequo zajęli - Katarzyna Winiarska kl. 3, Adam Bartuś kl. 3
Gratulujemy!
Narodowe Święto 3 Maja
25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Konstytucji. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. To rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję.
W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandarów szkół oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie odbył się spektakl przygotowany przez uczniów klasy II G pod opieką pani Katarzyny Korczyńskiej. Występ wzbogaciły pieśni wykonane przez uczniów z kółka muzycznego, pod kierunkiem pani Katarzyny Bieroń. Na chwilę szkolny korytarz przemienił się studio telewizyjne, a aktorzy wcieliwszy się w role dziennikarzy oraz zwolenników i przeciwników uchwalenia ustawy rządowej, starali się przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu. Na koniec nagrodziliśmy młodych aktorów gromkimi brawami. Po przemówieniu pani Dyrektor Elżbiety Oraczewskiej wszyscy rozeszli się na lekcje.
To przedstawienie przybliżyło nam losy naszej Ojczyzny w XVIII w. oraz pozwoliło poznać ciekawe postacie tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Pola Nadziei
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pola Nadziei.
Teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu klasy 2
Uczniowie klasy 2 SP poznają środowisko, które nas otacza. Życie roślin i zwierząt toczy się wszędzie. Wszędzie można natrafić na niespodzianki i wzbogacić swoją wiedzę. Dzieci przygotowały piękne kukiełki i w przedstawieniu rozwikłały tajemnicę zniknięcia sałaty z ogrodu. Przedszkolakom bardzo się podobała inscenizacja zaprezentowana przez drugoklasistów.
Archiwum Aktualności