Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Niezwykła lekcja języka polskiego w klasie V.
Niezwykła lekcja języka polskiego w klasie V
Akcja Mikołajkowa
W dniu 9.12.2014r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego PG w Naramie (Dominika Wywiał i Justyna Płatek) wraz z opiekunem (p. Michał Krzyżak) odwiedzili Dom Dziecka w Sieborowicach zabierając ze sobą paczki ze słodyczami i zabawkami, które zebrali uczniowie naszej szkoły . Przywitała nas pani kierownik wraz z jednym z wychowanków, ponieważ pozostali przebywali obecnie w szkole. Pani kierownik w kilku słowach opowiedziała historię placówki oraz o obowiązkach wychowanków. Na koniec otrzymaliśmy podziękowania za paczki mikołajkowe.
Jasełka
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Jasełka.
Grudniowe kolędowanie
Grudniowe kolędowanie w naszej szkole to tradycja; spotykamy się już kilkanaście lat, tzn. Rodzice, zaproszeni Goście , Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły. Spotkaniu, które miało miejsce 15.12.14r. towarzyszyła, jak co roku, radosna, miła i rodzinna atmosfera. Po odczytaniu modlitwy przez Przewodniczącą Rady Rodziców p. Marię Jaszczur, życzenia złożył Dyrektor Szkoły w Naramie – p. Krzysztof Zadora, a następnie Wójt Gminy Iwanowice – p. Robert Lisowski. Potem wszyscy łamali się opłatkiem – symbolem zgody, pojednania i składali sobie świąteczne życzenia. Przy pięknie nakrytym stole (w tym roku królowały kolory bieli i zieleni) kosztowaliśmy wigilijnych potraw (czerwony barszcz z krokietem, ciasta różnego rodzaju…) . Rozmawialiśmy i kolędowaliśmy. Śpiew kolęd i pastorałek unosił się aż pod niebiosa. Spotkanie opłatkowe w naszej szkole było okazją do wspólnego przeżywania atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. To przepiękna tradycja, którą warto kultywować.
Przedstawienie "Chłopcy z Placu Broni"
16 grudnia 2014r. klasy: czwarta, piąta, szósta wraz z opiekunami wybrały się do Proszowic na sceniczną interpretację powieści węgierskiego pisarza Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Reżyserem tego przedsięwzięcia był Bartosz Jarzymowski, który stworzył sugestywną wizję świata widzianego oczyma dziecka. Stylowe kostiumy i realistyczna scenografia Elżbiety Biel (wzbogacona ruchem, kolorem, ekspresją świateł i multimedialnym akcentem) przeniosły widzów na ulice dawnego Budapesztu. Przedstawienie uruchomiło u uczniów wyobraźnię, a w szkole stanie się kolejną lekcją języka polskiego, na której podzielą się swoimi wrażeniami.
Mikołaj - przedstawienie koła teatralnego
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Mikołaj - przedstawienie koła teatralnego.
Spotkanie z Mikołajem
5 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali na spotkanie z Mikołajem do NCK w Krakowie. W nastrój radosnego oczekiwania wprowadziła dzieci bajka "Zimowa Frywolitka". Było wesoło, tanecznie i bardzo zimowo. Po przedstawieniu na scenie pojawił się Mikołaj, który wręczył dzieciom piękne upominki-nikogo nie ominął. Dziękujemy Mikołajowi!
Andrzejki kl. 0-III
Jak co roku pielęgnujemy tradycje andrzejkowe. Tym razem 29 listopada dzieci z najmłodszych klas miały okazję powróżyć sobie, potańczyć (niektórzy uczniowie z tej okazji przygotowali nawet przebranie). Oczywiście nie wróżono kto w przyszłym roku zmieni stan cywilny natomiast wróżba wskazała czyje marzenie spełni się najwcześniej. Najważniejsza jest przecież wspólna zabawa.
Dzień Pluszowego Misia
Każdy go miał i ma - misia, misiaczka, tę przytulankę, która pomaga zasnąć i zna wszystkie sekrety. Dlatego dzieci poznawały przez tydzień różne bajkowe misie, uczyły się o nich wierszy, portretowały a nawet wyrzeźbiły. Misiowy tydzień był baaardzo udany.
Sukcesy naszych uczniów
Uczennica naszego gimnazjum – Aleksandra Krawczyk (I G) zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu historycznego. Gratulujemy sukcesu i życzmy powodzenia w kolejnym etapie!
Uczennice z klasy 5 Publicznej Szkoły Podstawowej – Amelia Browarnik i Julia Niewidziajło przygotowały prezentację „Mieszkańcy średniowiecznych zamków” w formie albumu i zakwalifikowały się do II edycji Interdyscyplinarnego Konkursu „Odkrywamy Średniowiecze”. Gratulujemy sukcesu i życzmy powodzenia w Inwałdzie!
I PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu
Biegi Niepodległości nowe zdjęcia
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Biegi Niepodległości nowe zdjęcia.
PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego
Dnia 26 października 2014 r. szesnastu uczniów Publicznego Gimnazjum w Naramie wzięło udział w wolontariacie na rzecz „I PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego”. Nasi uczniowie tym razem pracowali w strefie mety, gdzie od rana przygotowywali medale, folie termiczne, napoje i prowiant dla prawie 4 tysięcy maratończyków. Po biegu udzielali informacji zawodnikom kierując ich do poszczególnych punktów (depozyt, masaże, szatnie, posiłek regeneracyjny) oraz wydawali wcześniej przygotowane produkty. Pracę zakończyliśmy około godziny 14.15.
Gminne Terenowe Biegi Niepodległości
W piątek 07.11.2014 r. w Grzegorzowicach odbyły się XIV Gminne Terenowe Biegi Niepodległości. W biegach tych wzięły udział również reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Naramie. Każda szkoła wystawiła po dwóch zawodników i dwie zawodniczki do biegu indywidualnego i po dwóch zawodników i dwie zawodniczki do sztafety.
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w biegu indywidualnym miały do pokonania dystans 300 m. i na tym dystansie Wioletta Żylska zdobyła trzecie miejsce, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia 500 m. W sztafecie mieszanej w kategorii szkół podstawowych zawodnicy biegli 4 x 500 m.
Dziewczęta z Gimnazjum w biegu indywidualnym miały do pokonania dystans 800m. i na tym dystansie Kinga Patecka zdobyła trzecie miejsce, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia 1100m. W sztafecie mieszanej w kategorii szkół gimnazjalnych zawodnicy biegli 4 x 1000 m.
Dzień Niepodległości
Dnia 10 listopada 2014 r. w naszych szkołach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Był to montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z klasy 3, 4, 5 i 6 pod opieką pani Katarzyny Bieroń i pani Katarzyny Korczyńskiej.
Uczniowie recytowali wiersze ukazujące historię Polski od momentu pierwszego rozbioru w 1772 roku do odzyskania niepodległości w 1918 roku i śpiewali patriotyczne pieśni takie jak: „Warszawianka”, „Rota", „Wojenko, wojenko" i „Piechota".
Akademia była opowieścią o walce wielu pokoleń Polaków o wolność Ojczyzny, ich poświęceniu i tęsknocie za domem rodzinnym. Jednocześnie skłaniała do refleksji czym dla nas współczesnych jest Ojczyzna, jak rozumiemy znaczenie słowa wolność.
Na zakończenie uroczystości pani Katarzyna Korczyńska przypomniała słowa papieża Jana Pawła II, który powiedział "Wolności nie można tylko posiadać, trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę".
Wycieczka do Wieliczki
W ostatni piątek października część uczniów z klas 0, 1, 2, 3- niestety tylko część, bo pozostałych pokonała! grypa!- udała się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. To wyjazd, na który dzieci bardzo czekają. Nic dziwnego, w kolejce spotkaliśmy turystów z Dalekiego Wschodu, Niemiec, Rosji...My Wieliczkę mamy na wyciągnięcie dłoni- jest nam bliska, choć ciągle tajemnicza. Zaskakuje, czaruje, zaprasza...Zwiedziliśmy ją więc Szklakiem Legend i Solilandii. W tej konwencji podsumujemy: było soliwspaniale, soliciekawie, solibezpiecznie. Zdjęcia to potwierdzają, w pamięci pozostały ślady, a zakupione pamiątki potwierdzają wszechobecność soli. Niektórzy wycieczkowicze nie mogli odmówić sobie przyjemności sprawdzania zawartości soli w soli i potwierdzają: korytarze, ściany i sufity są słone. Dziękujemy więc Świętej Kindze za dar.
E.O.
Wycieczka do Wieliczki
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Wieliczki.
Konkurs "EKO-STRÓJ"
W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Widomej wzięła udział uczennica klasy IV Nina Trznadel. Wykonany strój z materiałów z surowców wtórnych zaprezentowała na Pikniku Ekologicznym w Szkole Podstawowej w Widomej 26.10.2014r. Otrzymała III miejsce w kategorii klas czwartych.
Gratulujemy!
Multikino
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Multikino.
Archiwum Aktualności