W czwartek 31 maja gościliśmy w szkole rodziców naszych najmłodszych uczniów. To na święto mamy i taty dzieci przygotowały pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli wiersze i piosenki, własnoręcznie wykonały drobne upominki, pilnie trenowały układ taneczny. W uświetnienie imprezy włączyli się starsi uczniowie z koła muzycznego i tanecznego.Ta uroczystość budzi zawsze pozytywne emocje, wywołuje wzruszenie, budzi ciepłe uczucia. Słowa wypowiadane przez dzieci są niezwykle szczere. Niektórzy uczniowie nawet sami układali wiersze na tę okazję - dobrze znają swoich rodziców, więc pisali od serca. To wieczorne spotkanie dosłodziło ciasteczkowe "co nieco ".
E.O.
Święto rodziny
Zjazd Szkół Jadwiżańskich
30 maja czteroosobowa delegacja naszej szkoły podstawowej(poczet sztandarowy) w składzie: Justyna Płatek, Paula Wywsik, Mikołaj Olchawski oraz królewna – Dominika Wywiał, pod opieką p. Aliny Warszawskiej, wzięła udział w II Zjeździe Szkół Jadwiżańskich. Zjazd odbył się w związku z przypadającą w 2012 roku 15 rocznicą kanonizacji Pani Wawelskiej.
Delegacje ze szkół (podstawowych, gimnazjów, liceów) całej Polski spotkały się przed Barbakanem, skąd przemaszerowały Drogą Królewską na Wawel. Korowód w strojach stylizowanych z epoki Królowej Andygaweńskiej zachwycał krakowskich turystów.
W Katedrze Wawelskiej „Tu wszystko jest Polską” odbyła się Msza św., którą celebrował biskup Krakowa. Po Mszy uczniowie udali się pod Czarny Krzyż - miejsce relikwii św. Jadwigi Królowej, gdzie po krótkiej wspólnej modlitwie odbyło się złożenie róż dla Patronki przez królewny szkół, a następnie wręczenie Statuetek Perełek i Medali Rodziny. Nasz uczeń – Marceli Krawczyk z kl. VI został laureatem „Perełki”- nagrody ufundowanej przez QJF w Melbourne w Australii. Otrzymał „List Gratulacyjny”, a perełka została złożona w skarbcu na Wawelu. Będzie ją można wkrótce zobaczyć!. Po uroczystościach w Katedrze (już w seminarium duchownym) miały miejsce wybory Królowej Roku 2012/2013. Wybory uświetnił występ teatralny młodzieży Katolickiego Liceum Humanistycznego w Otwocku.
Udział w Zjeździe dostarczył naszym uczniom wielu pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.
Perełka Świętej Jadwigi Królowej
W związku z przypadającą w 2012r. piętnastą rocznicą Kanonizacji Pani Wawelskiej Fundacja QJF ogłosiła konkurs „Perełki św. Jadwigi Królowej”.
Wszystkie szkoły z całej Polski, noszące imię Patronki, mogły wytypować 1 ucznia kandydata do nagrody, który spełni warunki podane w regulaminie konkursu. Wychowawca klasy szóstej- p.Alina Warszawska zebrała dokumentację potwierdzającą dokonania wychowanka Marcelego Krawczyka, opisała warunki i wysłała kartę zgłoszenia.
„W konkursie wzięło udział więcej uczniów niż jest przeznaczonych perełek, dlatego trudny był wybór najlepszej dziesiątki”.
Wśród laureatów tegorocznej edycji Perełki 2012 znalazł się Marceli Krawczyk, uczeń kl. VI PSP im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie. Gratulujemy pięknego osiągnięcia!
Międzyszkolne Zawody Szachowe o Puchar Wójta Iwanowic
15 maja bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Naramie odbyły się Międzyszkolne Zawody Szachowe O Puchar Wójta Iwanowic, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.
W zawodach wzięły udział trzyosobowe drużyny z pięciu szkół. Uczniowie grali systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 5 rund z zegarami szachowymi(15 min. dla zawodnika), zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego i pod czujnym okiem inicjatora i pasjonata „królewskiej gry”- Dyrektora szkoły, p. Krzysztofa Zadory. Pochyleni nad szachownicą zawodnicy „walczyli’’ zawzięcie. Każdy chciał wygrać! Manewry na szachownicy można było przyrównać do pola bitwy, na którym ścierają się dwa równie silne królestwa. Wygrywa gracz z większą wyobraźnią, który przy pomocy swojej „armii”(bierek)wspiera, osłania swojego króla przed atakiem i który dąży do schwytania króla rywala.
W kategorii szkół podstawowych udało się zwyciężyć: Piotrowi Tomczykowi / PSP w Naramie/, Markowi Jaszczurowi / PSP w Naramie/, Patrykowi Rosołowi / SP w Widomej/. Najlepszą szachistką okazała się Zuzanna Kłusek /SP w Sieciechowicach/.
W kategorii gimnazjów I miejsce wywalczył Jakub Tomczyk /PG Narama/, II- Angelika Nurek / PG Narama/, III-Mateusz Jaszczur /PG Narama/.Tytuł najlepszej szachistki otrzymała Angelika Nurek /PG Narama/.
Puchar Wójta Iwanowic zdobyły szkoły w Naramie. Faktem jest, że uczniowie już od klasy pierwszej opanowują zasady obowiązujące w tej grze szachowej na zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w szkole.Wygrana zatem nie jest zaskoczeniem.
Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Iwanowice- p. Zbigniewowi Grzybowi za objęcie patronatem zawodów, Kierownik GOK- p. Helenie Nawalany za ufundowanie nagród ,Państwu Nauczycielom za umożliwienie uczniom udziału w zawodach i opiekę nad nimi.
Gra z „rywalem” na tym samym poziomie zaawansowania, na pewno dała uczniom dużą satysfakcję.
Wycieczka kl. 0-III
W poniedziałek 14 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem dzieci pojechały do Filharmonii Krakowskiej na "Wielki Finał- w sześć koncertów dookoła świata".W podróż zabrała dzieci Babcia Melodia, Dziadek Rytmus i Kuzynka Klawiaturka. Usłyszeliśmy walce znad Dunaju, rytmy gorącej Hiszpanii, ludową muzykę słowacką graną na cymbałach, ognistego czardasza, romantyczny kwiatowy walc.
Artystki śpiewały piękne arie operowe i operetkowe, a uczennice studia baletowego Opery Krakowskiej oczarowały widzów tańcami. Po koncercie dzieci udały się do Ogrodu Botanicznego na wiosenny spacer wśród rodzimych i egzotycznych okazów roślinnych. Lekcja botaniki w takiej scenerii zapada w pamięć, wiele okazów znanych tylko z podręcznika można zobaczyć na żywo, a swoją ciekawość dzieci zaspokoiły uzyskując odpowiedzi na pytania. zadawane przewodnikom. Wycieczka była bardzo udana- tak mówili uczniowie, a i Pan Dyrektor , który się wybrał z nami był bardzo zadowolony. Zapraszamy do galerii fotograficznej.
Wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krakowie
26 kwietnia nasza szkoła podstawowa wzięła udział w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Krakowie, w którym uczestniczyły trzy osoby z każdej szkoły w Gminie Iwanowice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy szóstej, w składzie: Justyna Płatek i Dariusz Dumnicki – w konkursie wiedzy, Katarzyna Sobczyk – w konkursie recytatorskim.
Część konkursu dotycząca wiedzy Łagiewnik, Mogiły, Czernej została przeprowadzona na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Do drugiego etapu zakwalifikował się Darek, ale nie udało mu się przejść dalej.
Bezkonkurencyjny okazał się występ Kasi (wypowiedź komisji), która ubrana w strój krakowski przedstawiła recytację prozy o królowej Jadwidze. Otrzymała I miejsce, dyplom i nagrodę książkową. Za uczestnictwo w konkursie wiedzy szkoła także otrzymała książkę, a uczniowie „coś” dla podniebienia od taty Darka – p. Dumnickiego, który zawiózł nas do Celin. Dziękujemy.
Konkurs recytatorski
27 kwietnia br. uczniowie kl. I i kl. II Publicznego Gimnazjum w Naramie, przygotowani przez p. Barbarę Borek, wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „W kręgu Noblistów”, zorganizowanym przez XI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Uczennica kl. II – Wiktoria Krawczyk – recytacją fragmentu powieści „Góra duszy” chińskiego autora Gao Xingjian wywalczyła I miejsce. Natomiast spośród czterech reprezentantek klasy I najlepsza okazała się Joanna Dziedzic, która zdobyła wyróżnienie za prezentację wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.
Majowe święta w Publicznej Szkole Podstawowej oraz Publicznym Gimnazjum
Obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszych szkołach rozpoczęliśmy w dniu 30 kwietnia 2012 r. uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klasy II gimnazjum oraz kółka muzycznego. Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie Katarzyna Bieroń i Katarzyna Korczyńska. W krótkim montażu słowno – muzycznym młodzi artyści przybliżyli wydarzenia, które towarzyszyły uchwaleniu ustawy rządowej 3 maja 1791 r.
Tradycją ostatnich kilku lat świętujemy także Dzień Europy przypadający w dniu 9 maja. Nasze szkolne obchody rozpoczęliśmy w poniedziałek 7 maja 2012 r. Uczennica klasy III gimnazjum Dominika Nowak przygotowała i przedstawiła prezentację multimedialną „Ojcowie Unii Europejskiej”. W swoim wystąpieniu Dominika zaprezentowała sylwetki najważniejszych polityków europejskich, którzy zainicjowali współpracę krajów Europy Zachodniej po II Wojnie Światowej oraz wyjaśniła genezę tego święta.
Myślę, że szkolne uroczystości nie tylko przybliżyły uczniom okoliczności tych doniosłych wydarzeń, lecz stały się także zachętą do aktywnego udziału w obchodach rocznicowych.
K.K.
Szachowe Mistrzostwa Szkoły
W poniedziałek 16 kwietnia 2012r. odbyły się w naszej szkole XVI Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej i VI Szachowe Mistrzostwa Gimnazjum.
Po zaciętej walce zostali wyłonieni zwycięzcy:
Gimnazjum: I – miejsce – Jakub Tomczyk kl. III PG
II – miejsce – Mateusz Jaszczur kl. I PG
III – miejsce – Piotr Bieroń kl. III PG
Szkoła Podstawowa: I – miejsce – Piotr Tomczyk kl. III PSP
II – miejsce – Marek Jaszczur kl. V PSP
III – miejsce – Patryk Łach kl. II PSP
I –miejsce wśród dziewczyn – Natalia Łach kl. I PSP
Gratulujemy!
Więcej zdjęć znajduje się w Albumie fotograficznym.
Konkurs
Konkurs plastyczny pt. „Przyroda w mojej okolicy” został zorganizowany w marcu b.r. Jego celem było zwrócenie uwagi uczniów na piękno otaczającej nas przyrody i potrzebę jej ochrony w otoczeniu każdego z nas. Prace przedstawiały malownicze miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym, jak i w miejscowościach znajdujących się w jego otulinie – na terenie Gminy Skała. Finał i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 marca 2012 o godz. 10.30 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego.
Na konkurs wpłynęły prace laureatów etapów szkolnych. Prace przygotowali uczniowie ze szkół podstawowych w: Skale, Cianowicach, Szczodrkowicach, Minodze, Smardzowicach i Naramie.
Kategoria wiekowa – klasy I–III
III miejsce – Wiktoria Kubiak, kl. II, „Dolina Naramki” (SP w Naramie)
Kategoria wiekowa – klasy IV-VI
Wyróżnienie – Marek Jaszczur, kl. V, „W pasiece mojego Dziadka” (SP w Naramie)
Dodatkowo zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale z logo Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie, którzy przybyli na finał konkursu, po odebraniu nagród, udali się do Centrum Edukacyjno-Dydaktycznego, by zwiedzić ekspozycję przyrodniczą Parku.
Wycieczka do Miechowa
28 marca uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do pobliskiego Miechowa. Zwiedzili Bazylikę Grobu Bożego – zabytek klasy międzynarodowej- zwaną „Polską Jerozolimą”. Zobaczyli unikatową kaplicę
z kopią Grobu Jezusa Chrystusa wykonaną w I połowie 16w. Podziwiali też krużganki ze sklepieniem krzyżowo-żebrowym , znak rozpoznawczy Bożogrobców – czerwony krzyż o podwójnej belce poziomej oraz herb rodu Gryfitów, z którego pochodził książę Jaksa, który sprowadził do Polski i osadził w Miechowie Strażników Grobu.
Następnym punktem wycieczki była wizyta w zakładzie produkcyjnym bombek artystycznych „Decora”. Tu każdy uczeń wykazał się talentem plastycznym, ozdabiając własną bombkę - pisankę lub bombkę - króliczka
( symbole Wielkiej Nocy). Ponadto dzieci przyjrzały się z bliska, jak wygląda produkcja szklanych cudeniek, od formowania, poprzez srebrzenie, kolorowanie i pakowanie.
Z zakładu wyszły zadowolone; niektóre dodatkowo obsypane kolorowym brokatem.
15 marca 2012 r. młodzież gimnazjalna (18 osób: 13 uczniów z kl. II
i 5 uczennic z kl. I) wzięła udział w zajęciach edukacyjnych rozszerzających wiedzę z przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Zajęcia te zostały zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczne Areny 2012”, a uczestniczyli w nim wybrani uczniowie wszystkich gimnazjów w gminie, czyli Iwanowic, Grzegorzowic, Poskwitowa i Naramy.
Po przybyciu do Krakowa uczniowie udali się na stadion Cracovii, gdzie podjęto ich smacznymi zapiekankami i napojami. Następnie wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, nie tylko na stadionach. Po części teoretycznej wreszcie nastąpiła część praktyczna, czyli zwiedzanie obiektu sportowego Cracovii. Młodzież mogła zobaczyć szatnię zawodników, pomieszczenia dla vipów, miejsca dla reporterów telewizyjnych i radiowych oraz widownię i oczywiście boisko
z piękną murawą. Wcześniej uczniowie podglądali trening, jaki miał miejsce na stadionie.
Kolejnym punktem programu był stadion Wisły, klubu sportowego, któremu kibicuje większość naszych uczniów. Młodzież również tutaj mogła obejrzeć sale dla vipów, szatnię, murawę boiska oraz zająć miejsce na widowni, jednak największą atrakcją, która przekonała nas
o bezpieczeństwie na stadionie, była możliwość obejrzenia sali monitoringu, gdzie zobaczyliśmy, że możliwe jest zrobienie zbliżenia dowolnie wybranego miejsca na widowni.
Po obejrzeniu dwóch stadionów i przejściu kilku kilometrów młodzież chętnie zajęła miejsca w autokarze i udała się w drogę powrotna. Wszyscy bez uszczerbku, za to z dużą dawką wrażeń, szczęśliwie dotarli do domu. Uczniowie klasy I zdążyli jeszcze na ostatnią lekcję.
W środę 21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły żegnali zimę i z radością powitali wiosnę , która przybyła ze słońcem, przebiśniegami i śpiewem skowronka. Dzieci przygotowały się na ten dzień szczególnie: nauczyły się piosenek o wiośnie, wykonały gaik, kukłę marzanny, obrazy z wiosennymi kwiatami, ozdobiły suknię pani Wiosny. Trzecioklasiści przypomnieli w pięknej inscenizacji, że wiosnę możemy spotkać wszędzie –wystarczy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Jak wyglądały wiosennie ubrane dzieci i jak się tego dnia zobaczymy w galerii, zapraszamy…
„Dzień Wiosny, Dzień Ziemi – dobra energia dla wszystkich.” Pod takim hasłem dzieci kl.4-6 szkoły podstawowej i kl. 1-3 gimnazjum powitały kalendarzową wiosnę. Uczniowie przybyli do szkoły bajecznie ubrani (dominowały kolory żółci, zieleni, różu…), z wiosennymi akcentami ( kwiatki, motylki, słoneczka…)
Zarząd Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum przygotował i przeprowadził wiele konkursów i zabaw:
„ Top Model”
„Tak to leciało”
„Kocham Cię Polsko”
„Najciekawsza marzanna”
„Najpiękniejszy latawiec”
Ponadto odbył się szkolny konkurs ekologiczny. Wielu uczestników biorących udział w powyższych zmaganiach otrzymało nagrody w postaci dyplomów i słodyczy. Aby tradycji stało się zadość, marzanny powędrowały do kosza (nie zostały spalone – sprzeciw pani od przyrody), a wiosnę powitano puszczaniem latawców, które przy silnym wietrze poszybowały w górę.
Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w miłej, przyjemnej i pełnej energii atmosferze i dostarczył wszystkim (uczniom i nauczycielom) wielu emocji.
I-miejsce na Gminnym Festiwalu Humoru
16 marca 2012 r. dzieci z kl. 6 Publicznej Szkoły Podstawowej (3 osoby: Katarzyna Sobczyk, Marceli Krawczyk i Mikołaj Olchawski)
oraz młodzież Publicznego Gimnazjum w Naramie (5 osób: Joanna Dziedzic z kl. I, Wiktoria Krawczyk, Vitalis Dykyy, Łukasz Płatek
i Dominik Szmerek z kl. II) wzięły udział w organizowanym przez Gimnazjum w Grzegorzowicach IV Gminnym Festiwalu Humoru, którego hasło w tym roku brzmiało: „Wsi spokojna, wsi wesoła...”
Rywalizacja, jak co roku, rozgrywała się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych wystąpiły trzy zespoły: z Widomej, Iwanowic i Naramy. Nasze dzieci okazały się bezkonkurencyjne. Zebrały najgłośniejsze brawa i oczywiście zajęły I miejsce. W kategorii gimnazjów również wystąpiły trzy zespoły. Przedstawienie przygotowane przez naszą młodzież ubawiło widownię, jednak równie zabawny był skecz gimnazjalistów z Grzegorzowic. Po pełnym niecierpliwości oczekiwaniu, kiedy to jury obliczało głosy, okazało się jednak, że Narama wygrała. Niestety tym razem Narama nie zdobyła nagrody pana dyrektora Gimnazjum w Grzegorzowicach dla najlepszego aktora w gminie, powędrowała ona do jednej z uczennic grzegorzowickiego gimnazjum.
Nasze naramskie talenty wróciły uradowane, żałując jedynie tego, że nagrody, które zdobyły, powędrują do szkolnej świetlicy, w której oni nie są już częstymi gośćmi.
Teatr Jednego Aktora w Poskwitowie
W sobotę 10 marca w Szkole Podstawowej w Poskwitowie odbył się IX Gminny Konkurs Recytacji "Teatr Jednego Aktora " o tematyce "Dbajmy o zdrowie". Najmłodsi uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w konkursowych zmaganiach. Nauczyciele starannie dobrali repertuar a wewnętrzne - szkolne eliminacje wyłoniły finalistów na konkurs. Informujemy z dumą, że wracamy z nagrodami: NINA TRZNADEL z klasy pierwszej - III miejsce, IGOR PIETRZAK z klasy drugiej - III MIEJSCE , JAKUB ZIĘBIEC z klasy trzeciej - wyróżnienie. Dzieci otrzymały piękne nagrody książkowe (opatrzone osobistą dedykacją od jurora i autora książek pani Ewy Stadtmuller) ufundowane przez organizatorów konkursu oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy !
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI
27 lutego 2012r. do naszej szkoły przybyli dwaj inżynierowie z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przeprowadzili w klasach 1-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum zajęcia z robotyki.
Uczniowie podzieleni w 3 – osobowe zespoły obejrzeli najpierw prezentację multimedialną na temat robotów i ich funkcji. Następnie odbyła się lekcja zajęć praktycznych. Uczniowie programowali mini–roboty. Pojazdy poruszały się do przodu, zatrzymywały się w odpowiedniej odległości od przeszkody, a potem cofały. Prowadzącym udało się rozbudzić w uczniach zainteresowanie robotyką, o czym świadczą wypowiedzi:
„Lekcja była interesująca, mam nadzieję, że się powtórzy”.
„Podobało mi się, było ciekawie”
„Bardzo ciekawy pokaz, myślę, że podobne zajęcia się jeszcze odbędą”.
„Cieszę się, że wziąłem udział w tych zajęciach”.
W sobotę, 04 lutego, do szkoły w Naramie napłynęło morze ludzi. Przybyli rodzice, dziadkowie, absolwenci…na imprezę zwaną „Choinką”. Za oknem mroźna zima, ale w sercach gości gorąco, bo czekało wiele atrakcji. Przygotowania klas pod okiem wychowawców rozpoczęły się dużo wcześniej; każde dziecko chciało się pokazać z jak najlepszej strony.
Gospodarzami szkoły w tym dniu byli uczniowie. Konferansjerzy, w krakowskich strojach ludowych, „pozwolili” jednak Panu Dyrektorowi powitać zacnych gości.
Na początek swoje zdolności aktorskie i taneczne przedstawili uczniowie najmłodszych klas. Pierwszaki w baśniowych strojach wystąpiły z przedstawieniem karnawałowym, klasa druga zainscenizowała „Noworoczne podarunki”, a trzecia udowodniła, że dba o szkołę w inscenizacji „Anioły strzegą szkoły”. Ze swym programem nie byle jakim (recytacja, taniec, śpiew) wystąpiły też przedszkolaki.
Z okazji Święta Walentego kl. VI przedstawiła „Amorka naramskiego”, a dziewczęta z I gim. zaśpiewały „Kołysankę dla nieznajomego”.
W dalszej części „królowały” skecze o szkole. Była „Lekcja jak marzenie” w kl. I gim. oraz "Migawki ze szkolnej ławki" w kl.V i III gim. Nie zabrakło też umiejętności tanecznych: ludowych zaprezentowanych przez kl. IV i współczesnych – kl. III gim. , a także wokalnych: solo w języku angielskim wyk. przez ucz. kl. II gim. i w duecie- na naramską nutę- kl. IV. Można było zobaczyć współczesnych kochanków Romana i Juliettę w wyk. uczniów kl. II Gim. w ramach projektu edukacyjnego.
Uczniowie w barwnych, bajecznych, karnawałowych, krakowskich strojach prezentowali się znakomicie, toteż nic dziwnego, że występy podobały się publiczności. Świadczyły o tym: reakcja widzów, gorące brawa i wypowiedzi.
„Choinka” udowodniła, że jest wspaniałym lekarstwem na mroźną zimę, na rutynową codzienność, dlatego warto ją organizować.
FESTIWAL TAŃCA (zob. zdjęcia w albumie fotofraficznym)
Dnia 28 stycznia 2012 r. nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 – 2 wzięli udział w FESTIWALU TAŃCA „Mini pląs”, który odbył się w siedzibie XI LO w Krakowie. Festiwal tańca stanowił podsumowanie pracy dzieci z kilku szkół, które uczęszczały na dodatkowe zajęcia taneczne prowadzone przez panią Małgorzatę Igielską, w I semestrze bieżącego roku szkolnego.
Dzieci wystąpiły w 3 kategoriach wiekowych: klasa „0”, klasa „I” i klasa „II”. Młodzi tancerze mieli okazję zaprezentować przed swoimi Rodzicami 4 tańce (rock&roll, poleczka, samba, walc angielski), których nauczyli się na zajęciach. Ich umiejętności były oceniane przez profesjonalnych tancerzy. Na zakończenie imprezy zostały wyróżnione najlepsze pary, a wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali złote medale oraz drobne upominki.
Występy dzieci przeplatane były pokazami tanecznymi przygotowanymi przez tancerzy sekcji sportowej Klubu Tańca Towarzyskiego „Pląs”.
Gratulujemy naszym małym tancerzom i z niecierpliwością czekamy na następne występy.
K.K.
Spotkanie z absolwentami
11 stycznia, w trakcie dyskoteki szkolnej odbyło się spotkanie z Absolwentami naszego gimnazjum, którzy ukończyli szkołę w 2011r.
Na spotkaniu przybyli prawie wszyscy uczniowie byłej trzeciej klasy, pan Dyrektor, pani Wychowawczyni oraz pani ucząca języka polskiego. Tym milej było z nimi porozmawiać o tym, jak ułożyły się ich obecne losy. Byli uczniowie wypełnili ankietę pt. „Losy absolwenta gimnazjum”. Poczęstunek dla starszych kolegów przygotował Samorząd Uczniowski. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze .
Archiwum Aktualności